لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ تهران ۲۲:۳۰

تجمع اعتراضی بازنشستگان مقابل مجلس


دومین روز تجمع بازنشستگان مقابل مجلس

بیش از ۵۰۰ نفر از بازنشستگان صنعت فولاد از سراسر ایران در اعتراض به معوقات حقوق بازنشستگی روز دوشنبه مقابل مجلس تجمع کردند.

این بازنشستگان پیش از این نیز روز یکشنبه در اعتراض به عدم پرداخت معوقات حقوقی با تجمع در مقابل درب ورودی مجلس، خواستار توجه دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رفع مشکلاتشان شده‌ بودند.

به گزارش ایلنا، این تجمع‌کنندگان رفع مشکلات درمانی و خدماتیشان را به‌ عنوان بخشی از مشکلات خود اعلام کردند و در حالی که فریاد الله اکبر سر می‌دادند، از نمایندگان مجلس خواستند هر چه سریع‌تر به مشکلاتشان رسیدگی شود.

پیشتر، رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده بود ۶۰ درصد بازنشستگان در ایران حقوق حداقلی دریافت می‌کنند.

علی اصغر بیات، با اشاره‌ به مادهٔ ۴۱ قانون کار به خبرگزاری مهر گفته بود مستمری از کارافتادگان و بازنشستگان و مجموعهٔ مستمری بازماندگان نباید از حداقل مزد کمتر باشد و این در حالی است که در حال حاضر ۶۰ درصد از بازنشستگان در ایران حقوق حداقلی می‌گیرند.

به گفتهٔ این مقام مسئول، شورای عالی کار در آخرین جلسهٔ پایان سال ۱۳۹۳ با افزایش ۱۷ درصدی حقوق کارگران موافقت کرده و این افزایش باید بازنشستگان حداقل‌بگیر را نیز دربربگیرد.

دیدن نظرات (۱۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG