لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۱۵:۳۴

پیرمرد و پنگوئن ها


آلفرد دِيت، ۱۰۹ ساله که برای پنگوئن ها جلیقه می بافد

پارک جنگلی جزيره فيليپ در استراليا اعلام کرده که برای حفاظت از پنگوئن‌های اين جزيره «صدها جليقه پشمی کوچک» آماده کرده است.

یاهو نیوز می نویسد اين جليقه‌های بافتنی کار دست گروهی از داوطلبان دوستدار حيوانات است که کهنسال‌ترين مرد استراليا هم يکی از آنها است. این گروه با «بنیاد پنگوئن» در استرالیا همکاری می کند.

به نوشته هافینگتون پست، آلفرد دِيت ۱۰۹ ساله گفته که کمی بعد از نقل مکان به خانه سالمندان در جنوب غرب استراليا بافتن را شروع کرده و اول هم به سراغ «جليقه‌های يک-رج و دو-رج» رفته که ساده‌تر هستند. ديت تعريف می‌کند که بعد از آنکه متوجه شد می‌تواند لباس ببافد دو پرستار خانه سالمندان به سراغش رفتند و از او پرسيدند که آيا علاقه دارد به طرح «بافتنی برای طبيعت» کمک کند؟

شبکه های اجتماعی نیز عکس های متعددی در این مورد منتشر کردند.

ديت به هافینگتون پست می‌گويد پيشنهاد آنها را پذيرفت: «نمی توانم نه بگويم!»

وقتی نفت در نزديکی محل زندگی ۳۲۰۰۰ پنگوئن کوچک جزيره فيليپ نشت کرد، کارکنان کلينيک حيات وحش به اين نتيجه رسيدند که با پوشاندن جليقه‌ بر تن اين پرنده‌ها مقدار کمتری نفت به بدن‌شان وارد می‌شود، پنگوئن با منقار بدن خود را تميز می‌کند و جليقه کمک می‌کند که حجم نفت کمتری را ببلعد.

بنابر اعلام بنياد پنگوئن جزيره فيليپ، نفت پرهای پنگوئن‌ها را مات می‌کند که هم موجب به هم ريختن سيستم تنظيم دمای بدن پرنده می‌شود و هم توانايی شناور ماندن آنها را کاهش می‌دهد.

چهارده سال پيش و بعد از نشت نفت در نزديکی جزيره فيليپ ۴۸۳ پنگوئن را برای نجات به مرکز بازپروری بردند، از اين تعداد ۹۶ درصد در نهايت به طبيعت بازگشتند.

دیدن نظرات (۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG