لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۳۱

تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد دفتر دادستانی ایالات متحده آمریکا، بیست میلیون دلار پول نقد در تشکی در یک آپارتمان در ایالت ماساچوست، پیدا کرده‌است.

به گزارش سی‌بی‌اس‌نیوز، تصور بر این است که این پول مربوط به یکی از شرکت‌های هرمی به نام تلکس فری باشد.

این شرکت که مرکز آن در همین ایالت بود، ادعا می‌کرد که خدمات اینترنتی تلفنی به مشتریان ارائه می کند. این شرکت هرمی در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ فعالیت می‌کرد.

در اطلاعیه‌ای که توسط وزارت دادگستری آمریکا در این خصوص منتشر شده آمده است که این شرکت، با استفاده از هزاران نیروی «مروج»، به تبلیغ سرویس خدمات تلفنی اینترنتی مشغول بود.

این افراد، هر هفته باید میزان معینی از تبلیغات این شرکت را در شبکه‌های مختلف اجتماعی منتشر می‌کردند و در ازای آن مبلغی دریافت می‌کردند. اما در ابتدا می‌بایست پولی به شرکت تلکس فری می‌پرداختند.

پولِ نقد پیدا شده، در آپارتمان فردی به نام کلبر روچا، ۲۸ ساله و در شهر وست‌برو جاسازی شده بود. روچا به جرم پولشویی دستگیر شده است.

تلکس فری در سال ۲۰۱۳ اعلام کرده بود که بیش از یک میلیارد دلار از فروش محصولاتش سود به دست آورده است. هر چند که مقامات قضایی اعتقاد دارند تقریبا تمام این پول، از مبالغی بود که مردم به این شرکت پرداخته بودند تا محصولاتشان را تبلیغ کنند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG