لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۴۶

جیمز باند جدید رکورد شکست


فيلم جديد جيمز باند، مامور خوش‌پوش و خوش‌تيپ «سرويس مخفى ملكه» جمعه هفته گذشته در نخستين روز نمايش، ركورد فروش بليت را در نخستين روز اكران شكست.


مجموعا ۵۴۲ سينما، پنج مليون پوند بريتانيا (هشت مليون دلار آمريكا) بليت فروختند. در نتيجه جيمز باند از هرى پاتر و حتى از خودش در فيلم قبلى پيشى گرفت.


«كازينو رويال»، فيلم قبلى از مجموعه جيمز باند در نخستين روز نمايش كمتر از نصف همين رقم فروخته بود.


فيلم «ذره اى تسلاى خاطر» كه به شكلى ادامه داستان قبلى جيمز باند در «كازينو رويال» است، جريان انتقام گيرى مامور ۰۰۷ از كسانى است كه معشوقه اش را در پايان فيلم قبلى كشتند. البته طبق معمول جيمز باند دور دنيا مى چرخد و با تروريست ها و تبه كاران مبارزه مى كند. اين بار تروريست ها اهداف خرابكارانه زيست محيطى در سر دارند.


در فيلم جديد هم مانند فيلم قبلى، دنيل كريگ انگليسى تبار بازى مى كند. بازى او در «كازينو رويال» چنان تهيه كنندگانش را در مترو گلدوين مه ير به وجد آورده است كه فعلا براى چهار فيلم ديگر هم با او قرارداد بسته اند.


جيمز باند قبلى با بازى دنيل كريگ مجموعه نزديك ۶۰۰ مليون دلار فروخت.


دنیل کریگ در «کازینو رویال»

پيش‌نمايش «ذره اى تسلاى خاطر» به كارگردانى مارك فروستر آلمانى الاصل، چهارشنبه هفته گذشته و با حضور خود دنيل كريگ و شاهزاده هاى بريتانیا، ويليام و هرى، برگزار شد.


۱۴ نوامبر نمايش عمومى فيلم در آمريكا و كانادا آغاز مى شود. در بيشتر كشورهاى اروپایى اين فيلم تقريبا يك هفته زودتر نمايش داده مى شود.


دنيل كريگ كه از مشهورترين بازيگران بريتانيایى به شمار مى رود، نه تنها مقابل دوربين كه روى صحنه تئاتر نيز به ايفاى نقش مى پردازد. او مدرسه را در ۱۶ سالگى رها كرد و براى ادامه تحصيل به مركز «تئاتر ملى جوانان» در لندن پيوست. با بازى در بخشى از سريال «دوستان شمالى ما» در سال ۱۹۹۶ ميلادى كه بى.بى.سى آن را تهيه كرده بود درخشيد و در سال ۲۰۰۶ با «كازينو رويال» براى اولين بار در نقش جيمز باند ظاهر شد.


پيش از كريگ، شان كانرى، جورج لازنبى، راجر مور، تيموتى دالتون و پيرس برازنان در نقش چيمز باند بازى كردند.


XS
SM
MD
LG