لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۵۸

بررسى روزنامه هاى صبح دوشنبه ايران


روزنامه جمهورى اسلامى اظهارات مديرعامل سازمان صنايع هوايى نيروهاى مسلح در مورد واگذارى كارخانه ايران خودرو به سپاه پاسداران را منعكس كرده است.

به نوشته اين روزنامه در حالى كه سازمان خصوصى سازى وعده واگذارى سهام ايران خودرو و سايپا را تا آخر امسال داده است بحث بر سر نحوه واگذارى و خريدار اين دو كارخانه خودرو سازى بالا گرفته و منوچهر منطقى مديرعامل سابق ايران خودرو به دولت پيشنهاد كرده كه ايران خودرو را به سپاه بدهد.

روزنامه جمهورى اسلامى با اشاره به مخالفت آقاى منطقى با واگذارى شركتهاى خودرو سازى را به قطعه سازان تاكيد كرده كه « سهام خودروسازان بايد به گروهى برسد كه توانايى مالى و مديريتى لازم را براى اداره اين صنعت داشته باشد و در حال حاضر بنياد تعاون سپاه پاسداران امكانات لازم را در اين زمينه دارد. »

اين روزنامه تاكيد كرده كه « منوچهر منطقى درحالى از واگذارى شركتهاى بزرگ خودرو سازى به شبه دولتى ها حمايت مى كند كه تازگى به سمت مديرعامل سازمان صنايع هوايى نيروهاى مسلح منصوب شده است . »

«اعتراض بازنشستگان به وزير رفاه»

روزنامه همشهرى «اعتراض بازنشستگان به وزير رفاه » را مورد توجه قرار داده و نوشته « همايش تجليل از بازنشستگان سازمان بازنشستگى كشورى با حضور وزير رفاه جنجالى شد.»

به گزارش اين روزنامه « اين همايش كه صبح يك شنبه ۲۲ آذر صبح در تالار وحدت برگزار شد با اعتراض بازنشستگان در ميانه سخنرانى وزير رفاه روبه‌رو شد و درحالى‌كه صادق محصولى از برنامه‌هايى كه اين وزارتخانه و سازمان بازنشستگى كشورى براى بازنشستگان در نظر دارد، سخن ميى گفت، ناگهان با اعتراض بازنشستگان روبه‌رو شد. »

همشهرى نوشته « گروه زيادى از بازنشستگان حاضر در تالار وحدت از جايشان برخاستند و با صداى بلند از وزير رفاه خواستند تا به مشكلات‌شان رسيدگى كند. »

برگزارى دادگاه محمدعلى دادخواه عضو كانون مدافعان حقوق بشر

روزنامه اعتماد از برگزارى دادگاه محمدعلى دادخواه وكيل پايه يك دادگسترى خبر داده و نوشته كه اين عضو هيئت موسس كانون مدافعان حقوق بشر روز يك شنبه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محاكمه شده است.

به نوشته اين روزنامه اين وكيل دادگسترى هفدهم تيرماه ۱۳۸۸ بازداشت و در بيست و دوم شهريورماه ۱۳۸۸ پس از گذشت بيش از دو ماه با توديع قرار وثيقه ۵۰۰ ميليون تومانى از زندان آزاد شد درباره برگزارى دادگاه خود گفته « در جريان دادرسى مشخص شد "اسلحه" و ديگر مواردى كه دادستان پيشين مدعى انتساب آنها به اينجانب بود و من چه در دوران بازداشت و چه پس از آن، تعلق آن را به خود انكار كرده بودم، همراه پرونده نيست. »

اعتماد همچنين به نقل از محمد شريف، وكيل احمد زيد آبادى و مسعود باستانى، دو روزنامه نگار زندانى خبر داده كه لايحه اعتراضى نسبت به احكام زندان صادره براى آنها را به دادگاه ارائه كرده است.

به گفته آقاى شريف وثيقه ۵۰۰ ميليون تومانى صادره براى احمد زياد آبادى نيز توديع شده و درحالى كه دادگاه براى آزادى مسعود باستانى نيز قرار كفالت صادر كرده اما هنوز اين قرار را به اجرا در نياورده است.

«بازداشت ۶۰ نفر به اتهام فعاليت در سايت هاى غير اخلاقى»

روزنامه تهران امروز از تشكيل و تداوم جلسات « كارگروه جرايم رايانه‌اى » در دادستانى كل كشور و برگزارى مداوم جلسات آن خبر داده و نوشته كه ۶۰ نفر به اتهام راه اندازى سايت غير اخلاقى بازداشت شده اند.

به گزارش اين روزنامه رضاجعفرى، سرپرست دادسراى ويژه رسيدگى به‌جرايم رايانه‌اى با اشاره به اينكه « نمايندگانى از وزارتخانه‌هاى آموزش‌و‌پرورش، ارتباطات و فناورى اطلاعات، دادگسترى، علوم ، فرهنگ و ارشاد اسلامى و وزارت اطلاعات از جمله اعضاى اين كارگروه محسوب مى ‌شوند » گفته است « از ديگر اعضاى اين كارگروه مى‌توان به‌نمايندگان سازمان تبليغات اسلامى، صدا‌وسيما، نيروى انتظامى ، كميسيون صنايع مجلس و كميسيون حقوقى و قضايى مجلس هستند. »

به گفته رييس دادسراى جرايم رايانه اى فعاليت‌ها در فضاى اينترنت و سايبر به ‌سه‌ دسته تقسيم شده و متولى رسيدگى به‌ فعاليت‌هاى ضداخلاقى ، ضدفرهنگى، ضددين و ضدنظام در سايت‌ها برعهده مركز رسيدگى به‌ جرايم رايانه‌اى سپاه است. »

روزنامه تهران امروز همچنين از قول رييس دادسراى جرايم رايانه اى از بازداشت ۶۰ نفر به اتهام فعاليت در سايت هاى غير اخلاقى خبر داده و نوشته كه اين افراد از سوى بخش جرايم رايانه سپاه بازداشت و پس از تشكيل پرونده تحويل مقام هاى قضايى شده اند.

«سبزها پاره كردن عكس آيت الله خمينى و اقدام صدا و سيما را محكوم مى كنند»

روزنامه آفتاب يزد اظهارات عطاءالله مهاجرانى وزير فرهنگ و ارشاد اسلامى دولت اول محمد خاتمى درباره پخش تصاويرى از پاره كردن عكس آيت الله خمينى در تلويزيون رسمى جمهورى اسلامى را منتشر كرده و از قول وى نوشته « جنبش سبز هم اهانت به امام را محكوم كند هم اقدام صداوسيما را. »

به نوشته اين روزنامه مهاجرانى با تاكيد كرده براينكه «اين اقدام برنامه ريزى شده، از‌سو مخالفان جنبش سبز است » گفته است « صدا و سيما با كدام مجوز و دليل ، تصوير اهانت به عكس امام را نشان داده است؟»

به نوشته آفتاب يزد مهاجرانى گفته است « همه رهبران و سخنگويان جنبش سبز، ‌ضرورت دارد هم اهانت به تصوير امام را توسط هركس و با هر انگيزه اى محكوم كنند و هم اقدام صدا و سيما را.‌‌«

صدور غيرقانونى مجوز ۲۰۰ مدرسه براى معاونان آموزش و پرورش

روزنامه خراسان از آشكار شدن صدور مجوز تاسيس ۲۰۰ مدرسه از سوى وزير قبلى آموزش و پرورش در دولت محمود احمدى نژاد براى معاونانش در آخرين روزهاى كارى خبر داده است.

به نوشته اين روزنامه رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با تاكيد براينكه « صورت جلسه اى از هيئت معاونان به دست ما رسيده كه نشان مى دهد وزير پيشين آموزش و پرورش مجوز راه اندازى ۲۰۰ مدرسه غير دولتى در داخل و خارج از كشور را براى معاونان خود امضا و صادر كرده است » گفته كه « اين موافقت نامه در جلسه معاونان آموزش و پرورش مطرح نشده و پس از جلسه توسط على احمدى امضا شده بود. »

على عباس پور فرد به روزنامه خراسان گفته كه پس از كسب اطلاع از اين موضوع جزئيات آن را در اختيار محمود احمدى نژاد قرار داده و وى جلوى اين اقدام را گرفته اما « جاى تعجب است كه چرا چنين موافقت نامه اى بايد صادر شود و رئيس جمهور جلوى آن را بگيرد. »
XS
SM
MD
LG