لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۵۴

روزنامه‌هاى صبح چهارشنبه ايران، ۷ بهمن ۱۳۸۸


روزنامه آفتاب يزد اظهارات نماينده زاهدان در مجلس شوراى اسلامى را درباره اعلام آمارهاى غير واقعى بيكارى از سوى دولت منتشر كرده و به نقل از وى نوشته كه مقام هاى دولت « بيكارى ۳۰ درصد را ۱۲ درصد اعلام مى كنند.»

حسين‌على شهريارى با اشاره به بيكارى گسترده در استان سيستان و بلوچستان و اينكه « بيكارى باعث از هم پاشيدگى خانواده‌ها شده » گفته « على رغم آمارهاى غير واقعى رئيس مركز آمار ‌ايران ، متاسفانه نرخ واقعى بيكارى در استان ما حداقل بالاى ۳۰ درصد بوده ولى مسئولان اعلام مى ‌كنند كه بيكارى ۱۲ درصد است. »

‌نماينده مردم زاهدان در مجلس همچنين گفته « بايد اعلام كنم كه اكثر ‌آمارهايى كه در‌‌‌‌رابطه با نرخ بيكارى داده مى ‌شود غير واقعى است و شايد يكى از مشكلات عمده‌اى كه در ‌تصميم‌گيرى هاى دولت مؤثر است همين آمارهاى غير واقعى است كه بايد فكرى جدى براى آن كرد. »

نماينده زاهدان گسترش فقر در استان سيستان و بلوجستان را تائيد كرده و گفته « اگر كميته امداد امام در استان نبود معلوم نمى ‌شد كه چند نفر به علت گرسنگى جان خود را از دست ‌مى ‌دادند. »

وى تاكيد كرده كه « وقتى در حوزه انتخابيه خود با چهره‌هاى بى ‌رمق كه حكايت از سوء تغذيه شديد دارد روبه رو مى ‌شويم در پيشگاه خداوند ‌شرمنده‌ايم كه چرا نتوانستيم براى اين مردم كارى انجام بدهيم. »

مصباح يزدى دانشگاهيان را به فساد متهم كرد

روزنامه كيهان اظهارات محمد تقى مصباح يزدى را عليه فضاى دانشگاه هاى كشور منتشر كرده و به نقل از وى نوشته « دانشگاه ها به انحرافاتى كه با اهداف انقلاب سازگار نيست مبتلا هستند.

اين روحانى حامى دولت، دانشجويان را به « فساد و انحراف » متهم كرده و گفته « ببينيد امروز دانشگاه ها به چه انحرافاتى مبتلا هستند، اگر كسى بگويد ما در اين عرصه تنزل كرديم سخن بى جايى نگفته است. »

مصباح يزدى با اين ادعا كه « دنيا روز به روز در سقوط فرهنگى چهار نعل مى تازد و اين رسانه ها و ماهواره ها و... در اختيار همه قرارگرفته » گفته « ماهواره و رسانه هاى ديجيتال علل سرعت سقوط فرهنگى جوامع است و اين ابزارهاى الكترونيكى قبل از انقلاب وجود نداشت اما امروز يك نوجوان در جيب خود يك تلفن همراه دارد و در آن انواع انحرافات و موسيقى هاى مبتذل را گوش كرده و مى بيند. »

به نوشته روزنامه كيهان، آيت الله مصباح يزدى با تاكيد براينكه « جمهورى اسلامى ما از كمبود فرهنگ اسلامى رنج مى برد » و « اگر « هزاران فيلتر هم بگذاريم، فايده ندارد و به راحتى شكسته مى شود » ، گفته « در مقابل اين پيشرفت هاى علمى بايد عوامل ايجابى را تقويت كنيم »

«حمله دولتى ها به دستگاه قضا، چرا؟»

روزنامه تهران امروز در سرمقاله روز چهارشنبه خود با عنوان « حمله به دستگاه قضا، چرا؟ » با اشاره به حمله روز سه شنبه محمود احمدى نژاد و وزير ارشاد اسلامى به قوه قضائيه پس از توقيف يك نشريه هوادار دولت اين اظهارات را مصداق ضرب المثل « مرگ خوب است، اما براى همسايه » ارزيابى كرده است.

اين روزنامه با اشاره به اينكه دستگاه قضايى از زمان آغاز رياست آيت‌الله آملى‌لاريجانى تاكنون تنها يك نشريه را رأسا توقيف كرده ولى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى علاوه بر دادن تذكرات متعدد به روزنامه‌ها ، حداقل چندين روزنامه را توقيف يا لغو امتياز كرده نوشته اينكه چطور توقيف يك هفته‌نامه توسط دستگاه قضايى «اشتباه»، «نقض قانون» و ناشى از «روحيه ديكتاتورى» معرفى مى شود اما توقيف چندين روزنامه از سوى دولت و وزارت ارشاد اسلامى «عملكرد قانونى» نام مى گيرد، خود محل مناقشه است.

تهران امروز با تاكيد براينكه « از فحواى كلام دولتمردان به نظر مى‌رسد كه آنان از برخوردهاى قضايى با برخى روزنامه‌نگاران در استخدام دولت يا نشريه‌هاى حامى دولت چندان رضايتى ندارند و به همين دليل به انتقاد از دستگاه قضا رو آورده‌اند » نوشته سوال اين است كه اگر دولتمردان معتقدند چنين برخوردى با مطبوعات راهكار اساسى نيست يا با موازين قانونى منطبق نيست چرا در چند سال گذشته معترض نشده‌اند؟ و « چرا وقتى چنين رويه‌هاى قضايى درباره رسانه‌هاى همسو با دولت اعمال مى‌شود به ناگهان صداى دولتمردان در مى‌آيد و درباره خطر ديكتاتورى سخن مى‌گويند؟ »

پيام خانواده آيت الله منتظرى در آستانه چهلمين روز درگذشت وى وى

روزنامه اعتماد پيام تقدير خانواده آيت الله منتظرى خطاب به مردم را در آستانه چهلمين روز درگذشت اين مرجع تقليد منتقد منتشر كرده است.

به نوشته اين روزنامه « در آستانه چهلمين روز درگذشت آيت الله العظمى منتظرى در ۹ بهمن خانواده منتظرى با صدور اطلاعيه اى از كليه كسانى كه با ارسال پيام و بزرگداشت آن مرجع تقليد و « مقام والاى علم و حريت را ارج نهادند سپاسگزارى كرده اند. »

به غير از مراسم تشييع آيت الله متنتظرى كه صده ها هزار نفر از سراسر كشور با سفر به قم در آن شركت كردند، مقام هاى جمهورى اسلامى به خانواده آيت الله منتظرى اجازه برگزارى مراسم بزرگداشت و ترحيم در قم و ساير شهرها را ندادند و گروه هايى از ماموران لباس شخصى با اشغال مسجد اعظم قم مانع از برگزارى مراسم ختم اين مرجع تقليد كه خود از بنيانگذاران جمهورى اسلامى و زمانى قائم مقام رهبرى بود، شدند.

مرگ دختر دانشجو زير چرخ ها كاميون در دانشگاه علم و صنعت

روزنامه همشهرى از مرگ يك دختر دانشجو در دانشگاه علم و صنعت تهران خبر داده و نوشته « ساعت ۱۵ و ۱۴ دقيقه دوشنبه گذشته، يك كاميون حمل مصالح ساختمانى در محوطه دانشگاه علم و صنعت، دختر دانشجويى را زير گرفت و باعث مرگ او شد. »

به نوشته اين روزنامه كاميون در حال حمل مصالح ساختمانى جهت بازسازى ساختمان دانشكده علوم پايه اين دانشگاه بود كه راننده جوان آن دنده عقب، شروع به حركت كرد و در همين هنگام با ميترا رضايى، دانشجوى كارشناسى ارشد رشته كامپيوتر برخورد كرد كه دختر دانشجو از ناحيه سر و جمجمه دچار آسيب شد و جان باخت.

روزنامه همشهرى از قول شهريارى، بازپرس ويژه قتل تهران درباره كشتعه شدن اين دختر دانشجو نوشته « از آنجايى كه اين حادثه در دانشگاه و در ساعت كار آن رخ داده ماجرا به بازپرس ويژه قتل آن روز گزارش نشد و پرونده مستقيما در اختيار دادگاه قرار گرفت، درحالى‌كه مى‌بايست ابتدا اين حادثه به بازپرس ويژه قتل اطلاع داده مى‌شد تا بعد از حضور وى در صحنه حادثه و بررسى‌هاى اوليه، پرونده براى ادامه تحقيقات به دادگاه ارجاع مى‌شد. »

اين روزنامه نوشته كه ميترا رضايى از شهر خوى براى تحصيل در رشته كارشناسى ارشد كامپيوتر در دانشگاه علم و صنعت به تهران آمده بود.
XS
SM
MD
LG