لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۳۴
روزنامه اعتماد خبر داده كه فرمانده سپاه ويژه تهران امسال را سال جنگ داخلى توصيف كرده و گفته « امسال جنگ داخلى و دشمن داخلى بود و ديگر در مقابل ما نايستاده بود بلكه از پشت خنجر مى زد. »

سرتيپ پاسدار حسين همدانى كه چند روز پيش نيز در اظهاراتى تهديد آميز اعلام كرد كه نيروى تحت امرش اجازه حضور هواداران جنبش سبز در راهپيمايى ۲۲ بهمن را نخواهد داد، به نوشته اين روز نامه روز دوشنبه بارديگر گفت كه « امروز دچار يك فتنه بزرگ هستيم كه مى توان با توجه به تجربه و ايمانى كه داريم آن را از سر راه برداريم و ۲۲ بهمن امسال را خط بطلان بر تمام كسانى عنوان كرد كه در برابر نظام ايستاده اند . »

به گزارش اعتماد سپاه ويژه تهران بزرگ نيز روز دوشنبه با انتشار اطلاعيه اعلام كرد كه « آيت الله خامنه اى حجت را بر همه تمام كرده و راهپيمايى ۲۲ بهمن را به روز حماسى و غرورانگيز عبور از فتنه ها تبديل خواهد كرد. »

سپاه ويژه تهران كه در اطلاعيه خود معترضان را با عنوان « فتنه گران » نامبرده تاكيد كرده كه روز ۲۲ بهمن « همه فتنه گران و فتنه گردانان و اغتشاشگران را مقهور قدرت خويش ساخته و از آنان ابراز برائت خواهد كرد. »

وعده حسينيان براى نابودى معترضان در ۲۲ بهمن

روزنامه كيهان از قول روح الله حسينيان رييس مركز اسناد انقلاب اسلامى وعده پايان دادن به اعتراضان را داده و نوشته كه در روز « ۲۲ بهمن فتنه انگيزان را نابود خواهند شد.»

اين روزنامه به نقل از حسينيان نوشته « همانطور كه باد عاشورا، فتنه گران را با خود برد، نسيمى كه از حضور ميليونى مردم در راهپيمايى ۲۲بهمن مى وزد، سران فتنه و حاميان آن را به حاشيه مى راند. »

آقاى حسينيان كه به خاطر دوستى و دفاعش از سعيد امامى يكى از عاملان اصلى قتل هاى زنجيره اى نويسندگان و دگر انديشان در اواخر دهه هفتاد شهرت يافت. او همچنين در روزنامه كيهان از « سه عنصر ايدئولوژى، رهبرى و مردم » به عنوان مؤلفه هاى پايدارى نظام در سه دهه گذشته نامبرده و گفته كه دوام و بقاى انقلاب اسلامى در آينده نيز به حفظ اين سه عنصر بستگى دارد.

رشد ۱۱.۳ درصدى حجم نقدينى در ۶ ماه نخست امسال

روزنامه همشهرى از رشد ۱۱درصدى نقدينگى در نيمه اول سال ۸۸ خبر داده است.

به نوشته اين روزنامه براساس آمارهاى بانك مركزى ، حجم نقدينگى تا پايان شهريور سال‌جارى به ۲۱۱ هزار و ۶۶۱ ميليارد تومان رسيد كه نسبت به ابتداى سال ۱۱.۳ درصد و نسبت به شهريور سال گذشته ۲۶.۷ درصد رشد داشته است.

بنابر همين گزارش در ۶ماه اول امسال حجم نقدينگى حدود ۲۱ هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان بيشتر شده است.

به نوشته همشهرى حجم نقدينگى در پايان سال ۱۳۸۴ حدود ۹۲هزار ميليارد تومان در پايان سال ۱۳۸۵ حدود ۱۲۸هزار ميليارد تومان و در پايان سال ۱۳۸۶ حدود ۱۶۴هزار ميليارد تومان بود. حجم نقدينگى پايان سال ۸۷ به ۱۹۰هزار ميليارد تومان افزايش يافت كه در نيمه اول امسال از ۲۱۱هزار ميليارد تومان هم فراتر رفته است.

اين روزنامه با تاكيد براينكه حجم نقدينگى در طى ۳ سال و نيم گذشته ۲.۳ برابر شده نوشته « افزايش رشد نقدينگى معمولا موجب افزايش تورم مى‌شود اما رئيس‌كل بانك مركزى ايران اعتقاد دارد طى يكسال گذشته افزايش نقدينگى از محل اعطاى تسهيلات بانكى، راهى بخش توليد شده و به همين دليل، نبايد نگران افزايش تورم بود. »

ديدار حسن خمينى با خانواده عليرضا بهشتى در ۱۲ بهمن

روزنامه آفتاب يزد از حضور سيدحسن خمينى در منزل عليرضا ‌بهشتى فرزند بازداشت شده آيت الله بهشتى بنيانگذار قوه قضائيه جمهورى اسلامى در روز ۱۲ بهمن خبر داده است.

به نوشته اين روزنامه حسن خمينى روز ۱۲ بهمن در سى و يكمين سال ورود آيت الله خمينى به ايران روز دوشنبه با حضور در منزل عليرضا بهشتى فرزند آيت الله بهشتى و مشاور ارشد ميرحسين موسوى كه از هفته ها پيش در بازداشت به سر مى برد با خانواده وى ديدار كرده است.
XS
SM
MD
LG