لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۳۵
روزنامه كيهان به نقل از يك روحانى تندرو ميرحسين موسوى و مهدى كروبى كانديداهاى معترض پس از انتخابات را به عنوان « سران فتنه » معرفى كرده و پيشاپيش هر يك را به حداقل ۱۵ سال زندان محكوم كرده است.

اين روزنامه به نقل از حجت الاسلام شجونى نوشته « سران فتنه در هر كشورى بودند حداقل به ۱۵ سال زندان محكوم مى شدند. »

كيهان از قول اين روحانى تندرو كه چندى پيش در تلويزيون دولتى جمهورى اسلامى با نام بردن از تعدادى از اصلاح طلبان خواستار اعدام آن ها شد نوشته « امروز وظيفه ما اين است كه با انسان هاى منحرفى كه مى خواهند ما را به سمت غرب هدايت كنند، مبارزه كنيم، اين انسان ها هر كسى مى خواهند باشند، خواه پاره تن امام و يا نخست وزير امام هم كه باشند، بايد با او مبارزه كنيم، مدارك ما هم در اين مبارزه بسيار محكم است و مى توانيم از آيه هاى قرآن در اين راستا استفاده كنيم. »

بركنارى دو عضو شوراى عالى انقلاب فرهنگى به دليل حمايت از موسوى

روزنامه اعتماد از بركنارى دو عضو شوراى عالى انقلاب فرهنگى به دليل حمايت از ميرحسين موسوى خبر داده است.

به نوشته اين روزنامه دكتر فانى دبير كميسيون فرهنگى شوراى عالى انقلاب فرهنگى كه در جريان انتخابات در ستاد مركزى ميرحسين موسوى مشغول به فعاليت بوده و حميد طهائى دبير كميسيون اجتماعى شوراى عالى انقلاب فرهنگى كه رئيس ستاد مهندس موسوى در همدان بوده است از سمت خود بركنار شدند.

شوراى عالى انقلاب فرهنگى متشكل از شمارى اعضاى حقيقى منصوب رهبرجمهورى اسلامى و تعدادى اعضاى حقوق از وزارت خانه هاى دولتى و همچنين نمايندگانى از نهادهاى فرهنگى ، آموزشى و تبليغى حكومتى، قوه قضائيه و مجلس است كه تصميمات كلان فرهنگى، اجتماعى و آموزشى جمهورى اسلامى را بر عهده دارد.

مصطفى تاج زاده در دادگاه از خود دفاع نكرد

روزنامه ابتكار خبر داده كه مصطفى تاج زاده معاون سياسى وزارت كشور در دولت محمد خاتمى كه يك روز بعد از انتخابات بازداشت شده، روز دوشنبه در جريان برگزارى دادگاه باز هم از خود دفاع نكرده است.

اين روزنامه نوشته « آخرين جلسه رسيدگى به اتهامات عضو ارشد جبهه مشاركت و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامى در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار و بعد از اخذ آخرين دفاع، قاضى صلواتى ختم رسيدگى را اعلام كرد. »

هوشنگ پوربابايى وكيل آقاى تاج زاده گفته جلسه رسيدگى به اتهامات مصطفى تاج زاده به صورت غيرعلنى برگزار شد و تاج زاده در اعتراض به برگزارى « غير علنى » دادگاهش به سياق جلسه گذشته از خود دفاع نكرد وبه وكلاى خود نيز اجازه دفاع نداد.

اصرار دولت، مخالفت مجلس درباره لايحه بودجه سال آينده

روزنامه همشهرى از اصرار دولت، مخالفت مجلس شوراى اسلامى در لايحه بودجه سال ۸۹ خبر داده است.

به نوشته اين روزنامه نشست مشترك دولت و مجلس، يكشنبه‌شب با محوريت بررسى اختلاف‌نظرهاى ۲قوه درباره جزئيات لايحه بودجه سال ۱۳۸۹ در نهاد رياست‌جمهورى برگزار شد و « آنچه از سخنان حاضران در نشست برمى‌آيد، گوياى اين است كه اين نشست نيز نتوانسته به اختلاف‌نظرهاى دولت و مجلس درباره موضوعات مهميى همچون رقم درآمد هدفمند كردن يارانه‌ها در بودجه سال آينده پايان دهد. »

همشهرى از قول غلامرضا مصباحى مقدم، رئيس كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادى مجلس نوشته كه محل اختلاف دولت و مجلس تعيين در آمد ۴۰ هزار ميليارد تومانى از محل حذف يارانه هاست و اين درحالى است كه مجلس تعيين كرده كه دولت در سال آينده بايد ۲۰ هزار ميليارد تومان از محل حذف يارانه ها در آمد كسب كند.

به گفته مصباحى مقدم اين درخواست دولت با مخالفت محمد حسن ابوترابى فرد و سپس لاريجانى مواجه شد و رئيس و نايب رئيس مجلس هر دو تاكيد داشتند توجيه دولت در اين خصوص هيچ مبنايى ندارد. اما محمود احمدى نژاد در اين جلسه بارديگر تاكيد كرده كه دولت براى اجراى هدفمند كردن يارانه‌ها در سال ۸۹ نياز به ۴۰‌هزار‌ميليارد تومان درآمد از راه هدفمند كردن يارانه‌ها دارد.

گزارش هاى مختلف از تحويل برخى اعضاى جندالله از سوى پاكستان به جمهورى اسلامى

روزنامه خراسان گزارش هاى متفاوت درباره تحويل برخى اعضاى گروه جندالله به رهبرى عبدالمالك ريگى توسط پاكستان به ايران را مورد توجه قرار داده است.

به نوشته اين روزنامه « پس از آن كه رئيس مجلس پاكستان از تحويل برخى عوامل گروه ريگى به جمهورى اسلامى ايران خبر داد، گزارش هاى متناقضى در اين مورد منتشر شد و روز يكشنبه گذشته، خبرگزارى دولت، ايرنا به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت خارجه خبر داد، فهميده ميرزا، رئيس مجلس پاكستان در ديدار با منوچهر متكى اعلام كرد: با تلاش دولت پاكستان برخى عوامل گروهك ريگى دستگير و به ايران تحويل داده شده اند و تلاش براى اقدامات تكميلى ادامه دارد.»

روزنامه خراسان در عين حال از قول سيروس سازدار، عضو گروه دوستى پارلمانى ايران و پاكستان نوشته « در ديدار ما با رئيس مجلس پاكستان، وى خبرى در اين مورد اعلام نكرد اين در حالى بود كه اعضاى گروه دوستى پارلمانى ايران و پاكستان در اين ديدار اعتراض شديد خود را نسبت به كم كارى و بى توجهى مقامات پاكستانى در تعقيب و دستگيرى عوامل تروريستى ريگى كه در پاكستان حضور دارند، اعلام كردند. »

وى در پاسخ به اين سوال كه پس از اعتراض نمايندگان مجلس، رئيس مجلس پاكستان چه پاسخى داشت،گفته « كه رييس مجلس پاكستان فقط از حوادث اخير در كشور كه توسط عوامل ريگى روى داده اعلام تاسف و اظهار اميدوارى كرد كه دولت پاكستان با جديت اين موضوع را پى گيرى كند.»

اين روزنامه هم چنين به نقل از « يك منبع آگاه كه نخواست نامش فاش شود » درباره تحويل تعدادى از اعضاى گروه جندالله به ايران نوشته « اين خبر جديدى نيست مدت ها پيش تعدادى از عوامل ريگى كه در پاكستان دستگير شده بودند، به ايران تحويل شده اند. »

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG