لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۵۵
روزنامه همشهرى خبر داده كه دو وزراتخانه بازرگانى و دادگسترى ، روز شنبه تفاهم‌نامه همكارى براى « كنترل بازار » امضا كرده اند.

به گزارش اين روزنامه اين تفاهم نامه كه به امضاى مهدى غضنفرى و مرتضى بختيارى رسيد به منظور اجراى سياست‌هاى دولت و آغاز اجراى طرح هدفمندسازى يارانه‌ها ميان دو وزارتخانه بازرگانى و دادگسترى منعقد شده و هدف آن « اقدامات پيشگيرانه نظارتى و مديريت بازار در سال ۱۳۸۹ » اعلام شده است.

به نوشته روزنامه همشهرى براساس اين تفاهم نامه « كميسيون هماهنگى امور تعزيرات به دبيرى تعزيرات حكومتى هر استان و كميته تنظيم بازار استان‌ها به دبيرى سازمان بازرگانى هر استان » تشكيل مى شود.

انجام « بازرسى و نظارت اصناف انجام بازرسى‌هاى منسجم و هدفمند » ، راه اندازى « گشت‌هاى مشترك نظارت و بازرسى در سطح بازار » و « افزايش شعب سيار تعزيرات » بخشى ديگر از تفاهم نامه وزارت بازرگانى و دادگسترى همزمان با تعطيلات نوروزى و آغاز اجراى طرح حذف يارانه ها به اجرا گذاشته مى شود.

اظهارات وزير علوم، آغاز « انقلابى ديگر » در دانشگاه ها

روزنامه كيهان اظهارات اخير وزير علوم، تحقيقات و فن آورى در مورد حذف استادان و دانشجويان ناهمسو با حاكميت از دانشگاه ها را آغاز « انقلابى ديگر » در دانشگاه توصيف كرده است.

اين روزنامه با اشاره به مواضع اخير كامران دانشجو درباره ضرورت «كادرسازى دانشگاه براى نظام اسلامى» و نيز اعلام اينكه «قاطبه دانشگاهيان كشور با مسير انقلاب همسو هستند و هر كسى نتواند در مسير نظام حركت كند بدون تعارف بايد از جمع برود» نوشته كه اين اظهارات « حكايت از يك فهم نوين و دقيق از اسلامى كردن دانشگاه ها» است.

كيهان نظام آموزشى و دانشگاهيان فعلى را به « دين زدايى » و « غرب زدگى » متهم كرده و نوشته « آنچه در اين مقطع بيش از هر چيز ديگرى ضرورى است، روى كار آوردن اساتيدى است كه در نظام فكرى-فلسفى اسلام كنكاش كنند و نيازهاى كشور اسلامى را در عرصه هاى مختلف را برطرف سازند. »

اين روزنامه با تاكيد بر اينكه اولويت اول انقلاب فرهنگى جديد در دانشگاه ها « اسلامى كردن دانشگاه ها در حوزه علوم انسانى » است تاكيد كرده كه از اين پس بايد دروسى چون « نهج البلاغه، تفسير، اخلاق اسلامى و دروسى اسلامى مشابه آن در برنامه درسى دانشگاه كنجانده شود».

اين روزنامه از وزارت علوم خواسته تا هرچه زودتر با « تزريق » استادان و دروس اسلامى و آنچه « دانشجويان متعهد » خوانده به بدنه دستگاه ِ توليد علم در كشور، « انقلاب بزرگ ديگرى » را در دانشگاه ها به انجام برساند.

تصويب سياست هاى كلى انتخابات در مجمع تشخيص مصلحت

روزنامه خراسان گزارش داده كه « كليات سياست هاى كلى انتخابات در مجمع تشخيص با اكثريت قاطع تصويب شده است. »

به نوشته اين روزنامه مجمع تشخيص مصلحت نظام در جلسه روز شنبه خود مصوبه اى را به تصويب رساند كه كمتر از ۶ ماه قبل از برگزارى انتخابات رياست جمهورى يعنى در ۱۶ آذر سال ۸۷ از سوى آيت الله خامنه اى دستور بررسى و تصويب آن صادر شده بود.

روزنامه خراسان از قول محسن رضايى دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام نوشته كه « يكى از وظايف مجمع تشخيص مصلحت نظام بحث ارجاعات به اين مجمع است كه سياست هاى كلى انتخابات از اين جمله است؛ كليات اين سياست ها تهيه و تكميل شده است و از جلسات آينده وارد جزئيات مى شويم. »

رسانه هاى حامى دولت در هفته ها گذشته همزمان با آغاز بررسى سياست هاى كلى انتخابات در مجمع تشخيص مصلحت نظام مخالفت خود و برخى از مقام هاى دولتى با اين طرح را منتشر كردند و روزنامه كيهان در سرمقاله اى اكبر هاشمى رفسنجانى ، حسن روحانى و محسن رضايى را متهم کرد که قصد فريب آيت الله خامنه اى را با استفاده از « لفاظى » در اين طرح دارند. این روزنامه نوشته بود كه در صورت تصويب آن شوراى نگهبان از چرخه انتخابات حذف خواهد شد.

كاهش سهميه ماهانه بنزين از ۸۰ به ۶۰ ليتر

روزنامه تهران امروز از كاهش سهميه بنزين از ۸۰ به ۶۰ ليتر خبر داده است.

به نوشته اين روزنامه رئيس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور گفته كه « سهميه بنزين سال ۸۹ سه سهميه ۶۰ ليترى بود كه براى آسايش مردم در نوروز ۸۰ ليتر به آن اضافه كرديم. »

محمد رويانيان با تاكيد بر اينكه بنزين عيد امسال ۸۰ ليتر است نه ۲۰ ليتر گفته كه « افزايش يا كاهش ميزان سهميه بنزين سال ۸۹ بستگى به اجراى طرح هدفمندى يارانه‌ها دارد و برخى رسانه‌ها در مورد سهميه عيد اشتباه برداشت كرده اند. »

تهران امروز با تاكيد بر كاهش سهميه بنزين ماهانه از ۸۰ ليتر به ۶۰ ليتر در هر ماه نوشته كه رئيس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت روز شنبه ادعا كرد كه « برنامه كاهش سهميه از ۸۰ ليتر به ۶۰ ليتر در سال ۸۹ طبق قانون بوده اما در سال ۸۹ از اين ميزان كمتر نخواهد شد. »
XS
SM
MD
LG