لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۰۶
روزنامه همشهرى به نقل از رييس قوه قضائيه از « شناسايى و دستگيرى اعضاى يك باند بزرگ مفاسد اقتصادى در يكى از شركت‌هاى دولتى » خبر داده است.

به نوشته اين روزنامه صادق لاريجانى خبر كشف و شناسايى اين باند فساد اقتصادى را روز يك شنبه در جلسه شوراى عالى قضايى اعلام كرده و گفته است « در چند ماه اخير يك باند بزرگ مفاسد اقتصادى در يكى از شركت‌هاى دولتى شناسايى شده كه افراد اين باند توانسته‌اند با جعل اسناد دولتى و قضايى، ميلياردها تومان به حقوق مردم و بيت‌المال خسارت وارد كنند. »

رييس قوه قضائيه از سازمان بازرسى كل كشور و مركز حفاظت و اطلاعات قوه قضاييه به عنوان نهادهاى مسئول در شناسايى و بازداشت اين باند مفسد اقتصادى دولتى نام برده و گفته « اين پرونده در مراحل اوليه دادرسى قرار دارد و به علت اينكه پرونده در مرحله رسيدگى مقدماتى است و مراحل نهايى طى‌ نشده است، به لحاظ قانونى نام بردن از شركت مورد اختلاس و اعلام اسامى افراد ممنوع است. »

همشهرى به نقل از صادق لاريجانى نوشته « از اين جهت كه در نظام جمهورى اسلامى بسترهاى سوء‌استفاده از موقعيت ادارى و ارتكاب چنين جرايمى وجود دارد، تأسف برانگيز و ناراحت‌كننده است. »

بركنارى و تغيير همزمان ده ها سفير جمهورى اسلامى

روزنامه جام جم گزارشى از بركنارى و تغيير همزمان ده ها تن از سفرا و مقام های وزارت خارجه جمهورى اسلامى منتشر كرده است.

به نوشته اين روزنامه « سفيران جمهورى اسلامى ايران در عراق، اوكراين، اردن، قرقيزستان، مجارستان، گرجستان، ساحل عاج، بوسنى و هرزگوين، لهستان، ليبى ، صربستان، اندونزى، تركمنستان، پاكستان و چند كشور ديگر منصوب شدند. »

اين روزنامه بركنارى همزمان و انتصاب سفراى جمهورى اسلامى را ناشى از « پيشنهاد منوچهر متكى وزير خارجه و تاييد محمود احمدى نژاد » عنوان كرده و نوشته كه سفيران دولت ايران در امارات و چين نيز تا هفته آينده معرفى خواهند شد.

روزنامه جام جم همچنين نوشته كه محمود فرازنده مدير كل سابق اموال، ساختمان و پشتيبانى وزارت خارجه نيز به عنوان سفير جديد ايران در اندونزى و محمد جواد كوليوند نيز به عنوان مديركل جديد اموال، ساختمان ها و پشتيبانى وزارت امور خارجه منصوب شده است.

اين روزنامه همچنين از تغييرات در بخش رسانه اى وزارت خارجه خبر داده و نوشته عبدالله نكونام سركنسول پيشين ايران در هنگ كنگ به عنوان معاون اداره كل اطلاعات و مطبوعات و محمدى (بدون نام) وابسته مطبوعاتى ايران در نيويورك به عنوان رئيس جديد اداره رسانه هاى وزارت خارجه نام برده مى شود.

از زمان پناهندگى محمدرضا حيدرى ديپلمات ارشد سفارت جمهورى اسلامى در نروژ در همراهى با جنبش سبز و اعتراض به كشتار معترضان در روز عاشورا، اخبارى از احتمال تغييرات گسترده در تركيب سفراى دولت ايران در كشورهاى مختلف منتشر شده بود اما اين اولين بار است كه مقام هاى دولتى رسما آن را تائيد مى كنند.

وزارت ارشاد اسلامى، ايتاليا را به تلافى تهديد كرد

روزنامه تهران امروز واكنش معاون مطبوعاتى وزارت ارشاد اسلامى به بازداشت « خبرنگار صدا و سيماى جمهورى اسلامى » به اتهام قاچاق اسلحه به ايران را مورد توجه قرار داده و به نقل از وى نوشته «تلافى مى كنيم.»

اين روزنامه با اشاره به ۳ واكنش مختلف مقام هاى رسمى در اين خصوص نوشته تداوم بازداشت حميد معصومى‌نژاد خبرنگار صدا و سيما در ايتاليا واكنش تند مقامات مختلف ايران را به دنبال داشته است و از جمله محمد على رامين، معاون مطبوعاتى وزارت ارشاد از ضرورت برخورد متقابل ايران با خبرنگاران ايتاليايى سخن به ميان آورده است. على لاريجانى، رئيس مجلس هم از اقدام ايتاليا به‌عنوان طنز سياسى هفته ياد كرده و بالاخره رامين مهمان‌پرست، سخنگوى وزارت خارجه هم از گسترانده شدن دام آمريكا براى خبرنگار صدا‌و سيما در ايتاليا خبر داده است.

تهران امروز نوشته كه محمد على رامين معاون مطلبوعاتى وزارت ارشاد اسلامى پس از آنكه ايتاليا درخواست وزارت خارجه جمهورى اسلامى در مورد آزادى هرچه سريعتر دو ايرانى بازداشت شده به اتهام قاچاق اسلحه را ناديده گرفت ، يك‌شنبه شب بر صفحه تلويزيون ظاهر شد و تهديد كرد كه « اگر دولت ايتاليا براى ارضاى خواسته‌هاى ظالمانه آمريكا، انگليس و اسرائيل بخواهد با همكاران رسانه‌اى ما اينگونه برخورد كند قطعا از اين پس شاهد برخورد متقابلى با اهالى رسانه‌اى اين كشور خواهيم بود. »

حميد معصومى ‌نژاد مسئول واحد مركزى خبر وابسته به صدا و سيما در رم پايتخت ايتاليا بود كه هفته گذشته به همراه پنج ايتاليايى و يك ايرانى ديگر به اتهام قاچاق اسلحه به ايران با حكم يك قاضى ضد تروريسم و از سوى پليس ايتاليا دستگير شده است.

استفاده نيروى انتظامى از نيروى بسيج براى تامين امنيت

روزنامه جمهورى اسلامى خبر داده كه نيروهاى انتظامى قرار است از نیروهای بسيج در جريان تعطيلات نوروز براى « تامين امنيت » استفاده كند.

به گزارش اين روزنامه جانشين فرمانده نيروى انتظامى گفته « با هماهنگى هاى انجام شده با سپاه در ايام نوروز و به منظور تامين امنيت مناطق مختلف شهرى در كشور از نيروهاى بسيج در كنار پليس استفاده مى كنيم. »

به گفته احمدرضا رادان طرح استفاده از نيروهاى بسيج با لباس و حكم سازمانى در آستانه سال نو از نيمه اسفند در قالب گشت هاى تامين امنيت آغاز شده و قرار است نيروهاى بسيج ضمن حضور مستمر و فعال در كنار ماموران نيروى انتظامى ، در همه مناطق شهر تهران و ساير شهرهاى كشور به ويژه مناطق تجارى حضور داشته باشد.

روزنامه جمهورى اسلامى از ابراز نگرانى اين فرمانده نيروى انتظامى در مورد چهارشنبه سورى نيز خبر داده و نوشته « ما به دنبال آن هستيم كه اجازه ندهيم افراد متخلف با حركات مخاطره آميز و ايجاد مزاحمت معابر ميادين و شاهراه هاى اصلى را ببندند و براى مردم مشكل ايجاد كنند. »
XS
SM
MD
LG