لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۲۷
روزنامه آرمان از « استانى شدن برخورد با بدحجابى » خبر داده و به نقل از فرمانده نيروى انتظامى نوشته « اولويت‌هاى نيروى انتظامى نسبت به اجراى طرح عفاف و حجاب در هر استان متفاوت است. »

به نوشته اين روزنامه اسماعيل احمدى مقدم گفته كه در برخى استان‌ها مبارزه با شرارت ، موادمخدر و مفاسد اخلاقى در اولويت است و بر همين اساس تصميم به اجراى طرح عفاف و حجاب در هر استان به عهده مسئولان آن استان است.

روزنامه آرمان در عين حال خبر داده كه فرمانده نيروى انتظامى با رد ادعاى محمود احمدى نژاد مبنى بر عدم دخالت دولت در برخورد با زنان و جوانان به اتهام بدحجابى ، گفته طرح عفاف و حجاب در شوراى‌عالى انقلاب فرهنگى تصويب و به دولت ابلاغ شد و در اين راستا ستادى از طرف محمود احمدى نژاد در وزارت كشور تشكيل و فعال شده و برخورد هاى نيروى انتظامى با بدحجابى نيز بخشى از همين طرح است.

روزنامه دنياى اقتصاد نيز اظهارات فرمانده بسيج درباره ورود شبكه اى از خواهران بسيجى به برخورد با بدحجابى را مورد توجه قرار داده و به نقل از وى نوشته « شبكه بزرگى از خواهران بسيجى آموزش ‌ديده‌اند تا در سطح كشور به ترويج حجاب و عفاف بپردازند. »

به نوشته اين روزنامه محمدرضا نقدى با تاكيد براينكه بسيج يك اقدام و برنامه گسترده‌اى را براى مقابله با بد حجابى تدارك ديده گفته است « مقدمات اين كار و برنامه‌ريزى‌هاى آن از چند ماه پيش در سطح كشور آغاز شده و راه‌اندازى شبكه بزرگى از خواهران آموزش‌ ديده بسيجى در برنامه‌هاى اولويت‌دار امسال قرار دارد تا بسيج در كنار نيروى انتظامى بتواند جلوى برخى بدحجابى‌ها را بگيرد. »

قيمت بنزين از مهرماه آزاد مى شود

روزنامه هاى همشهرى و خراسان از قول رئيس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور گزارش داده اند كه بنزين سهميه بندى از ابتداى مهر ماه حذف و بنزين با قيمت فوب خليج فارس به فروش مى رسد.

روزنامه خراسان در همين خصوص نوشته « تنها ۵ روز پس از اختصاص سهميه ۱۸۰ ليترى بنزين تابستانى، رويانيان رئيس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت از تك نرخى شدن بنزين در نيمه دوم امسال و تبديل شدن كارت هاى سهميه بندى به كارت هاى انرژى خبر داد ، اما فرزين سخنگوى كارگروه تحولات اقتصادى دولت در اظهاراتى متناقض ، از مشخص نبودن حذف سهميه بندى بنزين پس از شروع هدفمندكردن يارانه ها سخن گفته است. »

اين روزنامه نوشته سرتيپ دوم پاسدار محمد رويانيان كه هم اكنون رياست ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت در دولت مخحمود احمدى نژاد را بر عهده دارد روز شنبه به خبرنگاران گفت كه قيمت بنزين در نيمه دوم امسال، كمى بيش از قيمت «فوب» خليج فارس خواهد بود و در نيمه دوم امسال كارت سوخت خودروها تبديل به كارت انرژى مى شود و بنزين تك نرخى مى شود و به قيمت عمده فروشى خليج فارس كه در حال حاضر نزديك ۶۰۰ تمان در هر ليتر است به صورت آزادى به فروش مى رسد.

رويانيان همچنين گفته كه از ابتداى مهرماه و با آزاد شدن تك نرخى شدن و حذف سهميه بندى بنزين ، كارت هاى سوخت فعلى خودرو ها به كارت هاى انرژى تبديل مى شوند تا به عنوان « يكى از بسترهاى مهم عرضه انواع سوخت و دريافت و پرداخت هاى الكترونيكى » در اين بخش مورد استفاده قرار گيرند.

نگرانى رهبر جمهورى اسلامى از وجود دشمنانى با ابزار « دين و اخلاق »

روزنامه ايران ، ارگان رسمى دولت ، در شماره يك شنبه خود اظهارات آيت الله خامنه اى عليه مخالفان و منتقدان خود را منتشر كرده و از قول وى نوشته « هوشيار باشيم، دشمنان با ابزار دين و اخلاق وارد شده‌اند. »

به نوشته اين روزنامه آيت الله خامنه اى روز شنبه طى سخنانى با اين ادعا كه « دشمنان با ابزارهاى دين و اخلاق وارد شده‌اند » گفته « آنجايى كه مى‌خواهند افكار عمومى مردم غيرمسلمان را فريب دهند، نام حقوق بشر و دموكراسى را مى‌آورند و آنجايى كه با افكار عمومى مسلمانان مواجه هستند، نام اسلام و قرآن را مى‌آورند. »

وى همچنين با شبيه سازى دوران حكومت خود با دوران حكومت امام على گفته « در اين شرايط غبارآلود، گاهى به گونه‌اى است كه برخى نخبگان نيز دچار خطا و اشتباه مى‌شوند. »

به نوشته روزنامه ايران رهبر جمهورى اسلامى همچنين تاكيد كرده كه كه بايد « اداره جامعه اسلامى با دستورات اسلام، برخورد قاطعانه با دشمنان متعرض، مرزبندى شفاف و روشن با دشمنان و هوشيارى در مقابل فريب دشمنان » در شرايط فعلى در دستور كار حكومت قرار بگيرد.

همزمان با اين اظهارات رهبر جمهورى اسلامى روزنامه مردمسالارى از انتقاد برخى از روحانيان ارشد از شرايط كشور ، فعاليت هاى نيروهاى بسيج عليه مراجع تقليد خبر داده است.

به نوشته اين روزنامه مهدى مهدوى كنى دبير جامعه روحانيت مبارز تهران با اظهار ناراحتى از نامه سرگشاده بسيج دانشجويى خطاب به مراجع تقليد نگارش اين نامه را افراطى گرى دانسته و گفته « اينگونه نامه پراكنى به مراجع بزرگوار را افراطى گرى است و بايد حريم مرجعيت را حفظ كرده و شئون و حدود بزرگان را رعايت كنند. »

روزنامه مردمسالارى همچنين از قول سيد حسن خمينى نوشته كه مقامات حكومتى « بايد هشدارهاى پنهان و آشكار مراجع و علماى شيعه را جدى بگيرند. »

اين روزنامه نوشته كه نوه آيت الله خمينى ديدار جمعى از خانواده هاى جانباختگان حادثه هفتم تير سال ۱۳۶۰ با تاكيد بر لزوم رفع مشكلات اقتصادى جامعه، گفته « اينكه جوانان جامعه بيكار باشند، كارخانه ها تعطيل شوند، بازار كشور محل تاخت و تاز كالاهاى خارجى شود و هر روز با گرانى جديدى مواجه شويم، جز دلسردى اجتماعى محصولى ندارد. اين كشور با اين حجم نيروى انسانى، پول خدادادى نفت و منابع مختلف و با اين نيروى ايمان، بايد با ترك افراطى گرايى و طرد افراطيون، بسيار كارآمدتر از اين باشد. »

حجت الاسلام سيد حسن خمينى همچنين با اشاره به اينكه « ما هر روزه با مشكلات مردم مواجه ايم اما از اينكه توان حل مشكلات آنها را نداريم، خجالت زده هستيم » گفته مقام هاى حكومتى « بايد هشدارهاى پنهان و آشكار مراجع و علماى شيعه درباره فساد اجتماعى و فقر و گرانى جدى بگيرند » و « با ترك افراطى گرايى و طرد افراطيون » مشكلات كشور را حل كنند.

رسيدن موج تصفيه اساتيد به حوزه هاى علميه

روزنامه كيهان نيز خبر داده كه وزير اطلاعات طى سفرى به قم با برخى از مراجع ديدارهاى خصوصى برگزار كرده است.

همزمان روزنامه رسالت نيز خبر داده كه يكى احمد خاتمى از اعضاى مجلس خبرگان و از روحانيان حامى دولت از مديران حوزه هاى علميه خواسته تا از « استادان واجد بصيرت در حوزه هاى علميه استفاده كنند. »

اين روحانى تندرو به نوشته روزنامه رسالت با تاكيد براينكه « اگر يك استاد حوزه به انقلاب اعتقاد نداشته باشد، طلبه‌اى تربيت مى‌كند كه نسبت به انقلاب بى‌تفاوت است » گفته « در گزينش استادان حوزه هاى علميه بايد بيش از تخصص، به تهذيب و بصيرت آن ها توجه شود. »

وى همچنين با بيان اينكه « استادان در شاكله اخلاقى و بينشى طلاب تاثيرگذار هستند، » گفته « استاد‌ى كه خود از طلبه بودن پشيمان است و يا جاذبه‌هاى دنيا در او به گونه‌اى جلوه يافته است كه جلوه‌هاى حوزه نزد او رنگ باخته است، نمى‌تواند كلاس درس موفقى داشته باشد. »

« بيش از ۱۰۰كشته در اولين سفرهاى تابستانى»

روزنامه تهران امروز از « قدرت‌نمايى شوم جاده‌ها در تعطيلات آخر هفته » گزارشى منتشر كرده و نوشته « تصادفات اولين تعطيلى‌هاى تابستان امسال ۸۴ نفر را به كام مرگ فرستاد و ۹۷۴ نفر ديگر را هم مجروح ساخته و روانه مراكز درمانى كشور ساخت و اين در حالى است كه آمار روز شنبه هنوز منتشر نشده و براى اين روز بين ۲۰ تا ۴۰ كشته را مى‌توان پيش‌بينى كرد. »

اين روزنامه نوشته بر اساس آمارهاى پليس راه كشور مهم ترين علل وقوع تصادفات كشور در حال حاضر تخطى از سرعت مجاز با ۷. ۲۹ درصد، توجه نداشتن به جلو با ۵. ۲۷‌درصد و انحراف به چپ با ۴. ۲۴ درصد است.

روزنامه تهران امروز با اشاره به انتشار آمار روزانه تصادفات جاده‌اى كشور توسط پليس راه نوشته كه اين آمار به وضوح بيانگر بالا بودن نرخ مرگ و مير و مجروح شدن بر اثر تصادفات رانندگى در ايران است تا ان جا كه اسكندر مومنى، رئيس پليس راهوار با اعلام اين كه فقط تصادفات سال گذشته كشور، ۳۰۰ هزار كشته و مجروح بر‌جاى گذاشته است، گفته است « پيامد‌ها و عوارضى كه در پى بروز سوانح رانندگى به وجود مى‌آيد از جدى‌ترين معضلات كشور است. »
XS
SM
MD
LG