لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ تهران ۰۵:۰۹

شکایت از «به حاشیه کشیدن تیم ملی»


منصور پورحیدری سرپرست تیم ملی فوتبال ایران
اردوی دوم تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۰ از راهی دشوار، از روز سه شنبه ۲۹ اردیبهشت در حالی آغاز شد که شکایت از حاشیه‌سازی هر روز بیشتر می‌شود.

منصور پورحیدری، سرمربی اواخر دهه نود تیم ملی و سرپرست فعلی این تیم، در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری کار ایران –ایرنا- اعلام کرد: «هرچه سعی می‌کنیم حاشیه‌های تیم ملی را کاهش دهیم، متاسفانه برخی از دوستان اجازه نمی‌دهند و با ساختن اخبار کذب سعی دارند تیم ملی را به حاشیه ببرند.»

تیم ملی با شش امتیاز از پنج مسابقه در راهی سخت برای راهیابی به جام جهانی قرار گرفته است و در سه مسابقه باقی مانده در پیونگ یانگ، تهران و سئول به بالاترین امتیاز نیاز دارد. در شرایطی که تیم ملی با بازیکنان دعوت شده پرتعدادی هنوز هیچ خط خورده‌ای ندارند، برخی از رسانه‌های از مشخص شدن فهرست اصلی تیم ملی خبر داده‌اند.پ

سرپرست تیم ملی با رد این گفته اعلام کرد که فهرست بازیکنان برای مسابقه با کره شمالی پس از مسابقه سه شنبه هفته آینده با تیم ملی اندونزی اعلام می‌شود. این مسابقه تدارکاتی در ورزشگاه آزادی تهران انجام خواهد شد. بعد از آن تیم ملی برای برگزاری یک اردو در چین و دو بازی با تیم‌های ملی چین و ویتنام رهسپار خاور دور می شود.

به گفته آقای پورحیدری، بخت همه بازیکنان حاضر در اردو یکسان است.

خبر دیگر «حاشیه ساز» برای تیم ملی انتشار کناره‌گیری ستار زارع به دلیل فرصت بازی ندادن از سوی افشین قطبی، سرمربی تیم ملی، در مسابقه با تیم ملی امید بود که منصور پورحیدری گفت: رفتن زارع از اردوی تیم ملی به دلیل ناراحتی زانویش در دو روز پیش از بازی با تیم ملی امید بود. بازی با تیم ملی امید بدون حضور تماشاگر و خبرنگار و عکاس در سه وقت ۴۵ دقیقه‌ای، سه بر صفر به سود تیم ملی پایان یافت.

دوره دوم اردوی تیم ملی با حضور ۱۴ بازیکن، از جمله آندرانیک تیموریان و فریدون زندی آغاز شد. سایر بازیکنان شامل انتخابی‌های چهار تیم حاضر در لیگ قهرمانان آسیا و لژیونرهای دیگر در روزهای بعد و در اردوی چین شکل می‌گیرد.

آقای پورحیدری پیشتر اعلام کرده بود که در اردوی دوم میثاق معمار زاده و حنیف عمران زاده به جمع بازیکنان اضافه خواهند شد.

تمرین‌های متفاوت از قول «شاهد عینی»

سایت انگلیسی گل در گزارشی به نقل از «شاهدی عینی» نوشته است در تمرین دور نخست اردوی تیم ملی، تمرین‌های افشین قطبی با سبک و سیاق متفاوتی نسبت به تمرین‌های علی دایی و برانکو، سرمربیان پیشین تیم ملی انجام شد؛ «نحوه گفت‌وگوی تک به تک او با بازیکنان با نحوه کار گاس (خوس) هیدینک در تیم ملی روسیه و لوییس آراگونس در تیم ملی اسپانیا شبیه است.»

گزارشگر این سایت به تاثیر مثبت گفت‌وگوهای مستقیم بر بازیکنان اشاره می‌کند.

...

  • به نظر شما اخبار و گزارش‌هایی که در ایران و در مورد تیم ملی ایران منتشر می‌شود با گفته‌های منصور پورحیدری در مورد «به حاشیه کشیدن تیم ملی» مطابقت دارد؟

دیدن نظرات (۸)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG