لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۲۴

فکرشو بکن؛ هالیوود، یارا شهیدی را به سینماهای آمریکا برد


يارا شهيدی، ۹ ساله آفریقایی-آمریکایی ايرانی‌تبار، برای نخستين بار با فيلم imagin that يا «فکرشو بکن» بر پرده سيمين فيلم های هاليوودی جايگاه ويژه ای يافته است.

اما آمريکايی‌ها مدت ها است که يارای حب نبات و آب حيات را می شناسند.

يارا از شش ماهگی همراه مادر آفريقايی- آمريکايی اش مدل پوشاک مزون های بلند آوازه جهان بوده است.

يارا در شوی تلويزيونی «کولد کيس» که شش روز ديگر پخش خواهد شد، ستاره ميهمان است. او در اين شو با يکی از ترانه های کويين لطيفه به نام «خانم ها مقدمند» رپ می خواند. يارا دو برادر کوچکتر از خود هم دارد؛ سعيد و احسان که سعيد هم ماه هاست در سريال های مختلف تلويزيونی آمريکا می درخشد.

يارا تا چهار سالگی ساکن ايالت مينه سوتا بود که پدر و مادرش درپی کار و باری تازه به ايالت کاليفرنيا کوچ کردند.

همراه کارگردان «فکرشو بکن» کری کرک‌پاتریک

يارای شيرين زبان در فيلم «فکرشو بکن» برای پدرش ادی مورفی، کمدين نامدار آمريکايی، خوراکی استثنايی می پزد. در واقع آشی می پزد روی آن يک وجب روغن با صورت حسابی چند صد هزار دلاری.

در فيلم «فکرشو بکن»، يارا نقش اوليويا دختر ادی مورفی را بازی می کند؛ دختر پدری خسته از کار زياد، اما پر مشغله. در چنين شرايطی است که اوليويا به ياری پدر می شتابد و با تخيلات کودکانه اش پدر را به جهانی خيالی می برد و همزمان از رازهای موفقيت برای او پرده برمی دارد.

يارا به رغم گرفتاری هايی که هر ستاره ديگری با آنها دست به گريبان است، به گفته خودش از يک چيز غافل نيست، از اين که بيشتر و بيشتر زبان فارسی بياموزد و در کنار آن آشپزی ايرانی و در اين دو زمينه او مشکلی ندارد، چون نه تنها افشين شهيدی، پدر ايرانی او که مادر آفريقايی- آمريکايی‌اش نيز فارسی را روان حرف می زنند.

يارا يک بار هم گفت وگويی تلويزيونی با شبکه فارسی زبان تپش داشته است. يارا در همين گفت و گو می گويد ۹ سال دارد و فارسی را با پسرعمو و دخترعموهايش که ايرانی هستند تمرين می کند.
XS
SM
MD
LG