لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ تهران ۱۰:۱۴

«ای آیت‌الله‌های ایران! شما آمریکا را نمی‌شناسید»


انجمن ملی طرفداران اسلحه در آمریکا (ان‌آر‌ای)، به تازگی و در جریان یک کارزار تازه برای ترویج آزادی داشتن سلاح، دست به انتشار ویدئوهای تبلیغاتی مختلفی زده است.

در این ویدئوها شهروندان عادی آمریکایی که صاحب اسلحه شخصی هستند به انتقاد از مخالفان سلاح و هواداران محدودیت آن می‌پردازند.

مخاطبان این ویدئو، ستاره‌های هالیوودی مخالف حمل اسلحه، سیاستمدارانی که خواستار قوانین سخت‌گیرانه‌تری برای داشتن اسلحه هستند و همینطور یک کشور خاص: ایران!

در این ویدئو یک مرد جا افتاده آمریکایی با ریشی خاکستری «آیت الله‌های ایران» را مورد خطاب قرار می‌دهد و می‌‌گوید: «گوش کنید! شما ممکن است صورت بچگانه و گل‌گونه رئیس جمهوری ما و دوستان سست‌عنصر و درس‌خوانده‌اش را دیده باشید، اما شما آمریکا را ندیده‌اید.»

این فرد البته یک آهنگ‌ساز و نوازده مشهور سبک کانتری و بلوگرس است که چارلی دانیلز نام دارد.

او در ادامه صحبتش رو به دوربین می‌گوید که شما قلب آمریکا را نمی‌شناسید و با مردمش که از کشورشان با خون و «دستان خالی پینه‌بسته» محافظت می‌کنند آشنا نیستید.

او می‌گوید: «شما کارگران فولادسازی و سخت‌کوشان معادن آمریکا را ندیده‌اید. یا مردمان شهر کاجون را که تمساح‌ها را از آب بیرون می کشند و با آنها کشتی می‌گیرند.»

دانیلز ادامه می‌دهد که ایران با کشاورزان، گاوچران‌ها، کارگران چوب‌بری و رانندگان کامیون در آمریکا آشنا نیست. «شما چیزی در مورد مردان ما که در کوهستان زندگی می‌کنند یا پلیس‌های شجاعی که در نزاع‌های شهری در حال جنگیدن هستند، نمی‌دانید.»

در نهایت دانیلز می‌گوید: شما آمریکا را نمی‌شناسید و بهتر است دعا کنید که هرگز سر و کارتان به آن نیافتد.

دیدن نظرات (۱۵۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG