لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ تهران ۰۴:۴۱

«هنردرمانی» مبتلایان به افسردگی


دو تیم پژوهشی و دانشگاهی با استفاده از آثار هنری «کامران خاورانی» آرشیتکت و نقاش معروف مقیم لس‌آنجلس در درمان بیماران مبتلا به افسردگی به نتایج شگفت‌انگیزی دست یافته‌اند

در ۳۰ فروردین ماه گذشته، وزارت دفاع آمریکا سمینار و نمایشگاهی را با عنوان «هنر درمانی» در واشینگتن برپا کرد که بر کارایی هنر در درمان سربازان آسیب دیده تمرکز داشت.

پیش از آن یک گروه پژوهشی در کالیفرنیا و نیویورک به‌طور مشترک پروژه‌ای را برای نمونه‌برداری از کاربرد «هنر درمانی» در دست انجام داشت.

هنر درمانی پدیده تازه‌ای در درمان بیماران نیست، ولی کشف کاربرد آن در ابعاد گوناگون پدیده نوینی است که اکنون در سراسر آمریکا به آن توجه خاصی مبذول می شود؛ از جمله در کالیفرنیا و نیویورک دو تیم پژوهشی و دانشگاهی با استفاده از آثار هنری «کامران خاورانی» آرشیتکت و نقاش معروف مقیم لس‌آنجلس در درمان بیماران مبتلا به افسردگی به نتایج شگفت‌انگیزی دست یافته‌اند.

پریسا امیرمستوفیان متخصص روان‌درمانی مقیم لس آنجلس که دارای مجوز رسمی هنردرمانی از ایالت کالیفرنیاست و دکتر سیمین مزینی از اعضای علمی دپارتمان اقتصاد دانشگاه «نیوپالتز» نیویورک که کار تحلیل داده‌های پژوهشی را انجام می‌دهد، مسولیت این پروژه را برعهده دارند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00
لینک مستقیم

خانم امیر مستوفیان در گفت‌وگوبا رادیو فردا می گوید که این گروه پژوهشی از طرف دولت فدرال آمریکا نیز برنامه‌ای را در دست اجرا دارد که نتایج این مطالعات را بصورت گسترده در سراسر کشور به اجرا بگذارد.

دیدن نظرات (۱۰)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG