لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ تهران ۰۰:۵۸

پلیس ایران: یکی از عوامل تیراندازی و ناامنی در دزفول کشته شد


شهر امام در جنوب دزفول واقع است

فرمانده انتظامی دزفول می‌گوید «یکی از عوامل تیراندازی و ناامنی» در دزفول، که «در بسیاری از مجالس عروسی و عزا اقدام به تیراندازی با سلاح جنگی و شکاری می‌کرد» در جریان تعقیب نیروهای پلیس، کشته شده‌است.

به گزارش ۱۱ بهمن ماه خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، این فرد شب شنبه دهم بهمن ماه همراه یک نفر دیگر، با اسلحه کلاشنیکف، سوار بر دستگاه موتور اقدام به تیراندازی در شهر امام، در جنوب دزفول کرده است. سپس آنها به ماموران پلیس که در تعقیبشان بودند، تیراندازی کرده‌اند.

در نهایت یکی از افراد موتورسوار هدف قرار گرفته، زخمی و سپس در بیمارستان جان خود را از دست داده است. فرد دیگر فرار کرده‌است.

اشاره‌ای به نام و هویت این دو نفر نشده اما فرمانده انتظامی دزفول گفته فرد کشته‌شده «سابقه تیراندازی در بسیاری از مراسم عروسی و عزا» را دارد.

دادستانی دزفول نیز با تایید مرگ «عامل تیراندازی و ناامنی» در شهر امام گفته است «دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با عوامل ناامنی و مخلان نظم و امنیت جامعه با قاطعیت برخورد کرده و کوتاه نخواهد آمد.»

این چندمین بار طی ماه‌های اخیر است که خبرهایی در مورد تیراندازی یا درگیری در دزفول منتشر می‌شود.

از جمله در مهر ماه گذشته در جریان تیراندازی به یک هیئت عزاداری دو نفر کشته شدند.

در چهارم آبان‌ماه اداره اطلاعات استان خوزستان گفت «همه عوامل حادثه تیراندازی» دسگیر شده‌اند.

خبرگزاری ایرنا می‌گوید «رسم غلط تیراندازی در مجالس عروسی و عزا در برخی مناطق روستایی خوزستان در سال‌های اخیر چندین کشته و مصدوم بر جای گذاشته است.»

مشخص نیست دلیل تیراندازی شنبه‌شب چه بوده است، اما در مورد حمله به هیئت عزاداری در مهر ماه گذشته، مقام‌های پلیس ایران از «امنیتی بودن» آن سخن گفته بودند و تاکید کرده بودند که موضوع ارتباطی به مسائل فردی یا طایفه‌ای ندارد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG