لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۳۵

حزب دمکرات ایالات متحده تام پرز، وزیر پیشین کار در دوره ریاست‌جمهوری باراک اوباما را به عنوان دبیر کل تازه خود انتخاب کرد. کیت الیسون، رقیب اصلی که از حمایت برنی سندرز برخوردار بود، به‌عنوان معاون دبیرکل انتخاب شد.

آقای پرز با ۲۳۵ رای موفق شد از سد آقای الیسون با ۲۰۰ رای بگذرد. پس از پایان رقابت‌های درونی دمکرات‌ها، هر دو رقیب از اعضا و هوادران حزب خود خواستند «متحد شوند».

تام پرز، گفته در شرایط فعلی همه در کنار هم هستند و از دمکرات‌ها خواسته‌است در برابر «بدترین رئیس‌جمهوری آمریکا مقاومت کنند».

کیت الیسون که از حمایت برنی سندرز برخوردار بود، خواستار اتحاد شده و گفته است «از این تجملات که اجازه دهد در تفرقه از این اتاق بیرون برویم، خبری نیست».

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از حزب جمهوری‌خواه، در توئیتر خود به انتخاب دبیرکل تازه حزب دمکرات واکنش نشان داده‌است.

آقای ترامپ نوشته است «به توماس پرز تبریک می‌گویم؛ کسی که به‌تازگی دبیرکل حزب دمکرات شده‌است. برای او یا حزب جمهوری‌خواه بسیار خوشحال هستم».

دبیر کل کمیته ملی دمکرات، فعالیت‌ها و تبلیغ حزب و هماهمگی میان سازوکارهای مربوط به آن را مدیریت می‌کند.

تام پرز، ۵۵ ساله، متولد بوفالو در نیویورک و دانش‌آموخته دانشکده حقوق هاروارد و دانشکده کشورداری جان‌اف‌کندی است. پدر و مادر او هر دو از نسل نخست مهاجران جمهوری دومینیکن به ایالات متحده هستند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG