لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۳۳

تیراندازی در پایگاهی در تگزاس «۴ کشته» بر جای گذاشت


نمایی از یکی از ساختمان‌های پایگاه فورت هود
به گزارش رسانه‌ها در پی تیراندازی در پایگاه نظامی «فورت هود» در تگزاس چهار نفر کشته و بیش از ده تن دیگر زخمی شدند. این پایگاه همان جایی است که پنج سال پیش یک افسر آن ۱۳ نفر را با شلیک گلوله کشت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از یک مقام عالی‌رتبه نظامی این خبر را نقل کرده و از قول یک گزارش داخلی وزارت دادگستری آمریکا افزوده است که «مهاجم بر اثر جراحتی که به خود وارد کرده، جان خود را از دست داده است».

خبرگزاری فرانسه نیز خبر مشابهی را درباره شمار قربانیان منتشر کرده است.

این خبرگزاری در نخستین گزارش خود گفته بود مقام رسمی آمریکایی که با آن صحبت کرده، هنوز نمی‌تواند تائید کند که مهاجم کشته شده است یا نه؛ در آن زمان شمار اولیه کشته شده‌ها یک نفر اعلام شده بود.

این احتمال نیز مطرح شده که شمار مجروحان این حمله افزایش یابد.

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان نیز از قول نماینده تگزاس در مجلس نمایندگان آمریکا شمار قربانیان را چهار نفر اعلام کرده است.

این اخبار هنوز رسما تائید نشده‌اند.

تیراندازی در پایگاه فورت هود در تگزاس عصر چهارشنبه (به وقت محلی) رخ داد.

پیشتر و به دنبال وقوع این حادثه، مقام‌های ارتش آمریکا با هشدار به افراد حاضر در پایگاه از آنها خواسته بودند که در محل‌های استقرار خود پناه بگیرند.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، در بیانیه‌ای در این ارتباط گفته است «ما از نزدیک این [سانحه] را دنبال می‌کنیم… می‌خواهم این اطمینان را بدهم که ما تا عمق این موضوع و اینکه چه اتفاقی افتاده خواهیم رفت».

رئیس‌جمهوری آمریکا از اینکه چنین اتفاقی ممکن بود دوباره بیافتد ابراز اندوه کرده است.

فوت هورد، پایگاهی است که در سال ۲۰۰۹ میلادی، سرگرد نضال مالک حسن، روانپزشک آن، با تیراندازی به سوی همقطاران خود ۱۳ نفر را کشت و ۳۲ نفر دیگر را مجروح کرد.

ده‌ها هزار نیروی نظامی آمریکا در این پایگاه مستقر هستند.
XS
SM
MD
LG