لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ تهران ۰۵:۳۹

طی ۹ ماه ۶۳۰ هزار مهاجر «غیرقانونی» وارد اتحادیه اروپا شده‌اند


سازمان ناظر بر مرزهای اتحادیه اروپا، «فرانتکس»، می‌گوید از اول سال جاری میلادی تا کنون، ۶۳۰ هزار «مهاجر» به طور «غیرقانونی» وارد اتحادیه اروپا شده‌اند.

فابریس لجری، رئیس «فرانتکس»، به گروه خبری «ابرا» در فرانسه، گفته است «در مجموع ۶۳۰ هزار مورد ورود غیرقانونی را تا پایان ماه سپتامبر ثبت کرده‌ایم».

مشروح گزارش مسئول نهاد ارشد ناظر بر مرزهای اتحادیه اروپا، قرار است ۱۳ مهر ماه منتشر شود.

موج پناه آوردن شهروندان کشورهایی که عمدتا درگیر جنگ‌ها و تنش‌های داخلی هستند، به کشورهای اروپایی، طی ماه‌های گذشته روندی کم‌سابقه گرفته است.

گروه بزرگی از پناهجویان، شهروندان سوریه هستند؛ کشوری که پنج سال است درگیر جنگ داخلی‌ست.

موضوع پناهجویان و نیز جنگ داخلی سوریه، از مهم‌ترین موضوعاتی بود که طی هفته گذشته، در جریان هفتادمین گردهمایی همگانی سازمان ملل متحد، مطرح شد.

سازمان ملل متحد و نهاد ارشد آن سازمان در امور پناهجویان، در مورد کمبود شدید بودجه برای رسیدگی به این «بحران» هشدار داده‌اند.

این سازمان در تلاش است تا به ۶۰ میلیون پناهجو که از کشورهای خود گریخته‌اند، یاری برساند.

گروهی از این پناهجویان توانسته‌اند خود را به مرزهای اروپا، به ویژه مرزهای جنوبی این قاره، برسانند.

سران اتحادیه اروپا، با وجود اختلافاتی عمیق که بر سر تقسیم آنها در کشورهای عضو دارند، در اوایل مهر ماه، بر سر افزایش کمک‌ها به خاورمیانه و منطقه بالکان، که محل حضور گروهی بزرگ از پناهجویان است، به توافق رسیدند.

دونالد توسک، رئیس اتحادیه اروپا، در عین حال از تسریع در روند جدا کردن پناهجویانی که از بحرانی جدی گریخته‌اند، از مهاجران اقتصادی، خبر داده است.

XS
SM
MD
LG