لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ تهران ۱۴:۲۱

آنفلوآنزای خوکی؛ «بیش از ۶۰ درصد» سفرها به استان کرمان لغو شده‌است


اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان گفته است بیش از ۶۰ درصد سفرها و تورهای داخلی و خارجی به کرمان، «تحت تاثیر بیماری آنفلوآنزا و شایعات پیرامون آن» لغو شده است.

محمد جهانشاهی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، بیستم آذر ماه به خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، گفته است بخش خصوصی «تدابیری اندیشیده» تا هزینه‌های سفر گردشگرانی که سفرشان لغو شد به آنها برگشت داده شود.

آقای جهانشاهی این گفته‌ها را از سوی انجمن صنفی هتلداران استان کرمان اعلام کرده است. اما همین مقام در ادامه افزوده است که «وضعیت اکنون در مقاصد گردشگری سراسر استان عادی‌ست».

ساعتی پس از گفته‌های مقام میراث فرهنگی و گردشگر کرمان، ابوالقاسم سیف‌اللهی، جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران این استان، گفت از روز پنج‌شنبه تا شامگاه جمعه، آمار درگذشتگان مبتلا به ویروس اچ۱ان۱ (موسوم به آنفلوآنزای خوکی) «افزایش نداشته است».

ای مقام دولتی نیز به خبرگزاری ایرنا گفته است وضعیت کرمان «به حالت عادی برگشته است».

این گفته‌ها پس از آن مطرح می‌شود که وزیر بهداشت، از رسانه‌های ایرانی خواست مردم را در مورد شیوع بیماری مرگبار «نگران نکنند».

دو روز پیش از او در ۱۷ آذر ماه دکتر نوذر نخعی، معاون دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمان، گفته بود مدت زمان حضور اپیدمی آنفلوآنزا در آن استان «قابل پیش‌بینی نیست» و شدت بیماری فعلی نیز از ایپدی اول آن در سال ۸۸، «قطعا بیشتر است».

please wait

No media source currently available

0:00 0:06:17 0:00
لینک مستقیم

بیش از ۴۰ نفر در پی دور تازه شیوع ویروس اچ۱‌ان۱ در ایران جان خود را از دست داده‌اند.

بنا بر گزارش‌ها بیماری به استان‌های دیگر ایران، به جز کرمان، نیز انتقال پیدا کرده است.

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG