لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۴۷
محمد نبی حبیبی، دبیرکل موتلفه اسلامی، ۲۰ خرداد در دیداری در قم با اشاره به «خطری» که برای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی «تدارک دیده شده»، گفت برخی در تلاش «برای بازسازی فتنه» (اعتراض‌های گسترده سال ۱۳۸۸) هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای حبیبی در دیداری با محمد سعیدی، امام جمعه شهر قم، گفته است «به نظر ما زمزمه فتنه به گوش می‌رسد و این مسئله تمام نشده است و باید فکری به حال آن کرد».

فتنه واژه‌ای است که مقام‌های حکومتی و محافل نزدیک به آن در ایران در مورد اعتراض‌های گسترده سال ۱۳۸۸ به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری، از آن استفاده می‌کنند.

دبیرکل موتلفه اسلامی می‌گوید «خطری که برای خبرگان و مجلس شورای اسلامی تدارک دیده شده است را باید با پیروی از مراجع تقلید و روحانیت شیعه خنثی کرد.»

به گزارش «مشرق‌نیوز» او گفته است «در برخی مواقع شاهد این هستیم که برخی از افراد سعی در پاک کردن مسئله فتنه ۸۸ دارند که این در حالی است که هنوز برخی از افراد سعی در بازسازی فتنه ۸۸ دارند و به نوعی هنوز صدای پای فتنه به گوش می‌رسد که باید مسئولان مراقب این صداها باشند.»

دهمین انتخابات مجلس ایران، احتمالا در دو دور در اسفند ۱۳۹۴ و اردیبهشت ۱۳۹۵ و انتخابات مجلس خبرگان، که رئیس آن به کما رفته است، در اسفند ۱۳۹۴، برگزار خواهد شد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی از سوی دیگر به راه‌اندازی سه هزار کانال ماهواره‌ای از سوی کسانی که او «دشمن» می‌نامد اشاره کرده و می‌گوید آنها برای براندازی نظام اسلامی ایران است.

او در عین حال از رفتار برخی مسئولان فرهنگی در ایران انتقاد کرده است.

محمد سعیدی، امام جمعه قم، کسی که آقای حبیبی در دیدار با او این سخنان را مطرح کرده، تولیت «حرم فاطمه معصومه» و نماینده رهبر ایران در آن شهر نیز هست.

آقای سعیدی همان کسی است که نقل قولی را از خواهر آیت‌الله خامنه‌ای طرح کرده بود که در آن، رهبر ایران در لحظه تولد «یا علی» گفته است.

با گذشت چهار سال از اعتراضات سال ۱۳۸۸، کشته شدن گروهی از معترضان، بازداشت بسیاری از فعالان و حصر چهره‌های سرشناس آن؛ زهرا رهنور، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، برخی مقام‌های ایران همچنان در مورد «بازگشت» آن هشدار می‌دهند.

این موضوع طی هفته‌های گذشته در ارتباط با انتخابات پیش رو نیز مطرح شده است؛ از جمله احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد، ده روز پیش درباره آنچه «جریان فتنه و انتخابات آینده مجلس خبرگان» توصیف کرده، هشدار داده بود «رویای فتنه‌گران در مجلس خبرگان تعبیر نمی‌شود.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG