لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ تهران ۰۱:۵۱

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به یک چهارم نهایی جام جهانی رسید


تیم‌ ملی فوتبال ساحلی ایران در آخرین بازی از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۵ مقابل مکزیک به برتری رسید. با پیروزی سه‌شنبه شب تیم برزیل در آخرین دیدار مرحله گروهی، در برابر اسپانیا، ایران به یک چهارم نهایی رقابت‌ها صعود کرد.

این مسابقات به میزبانی پرتغال در حال برگزاری است. ایران در بازی نخست مقابل اسپانیا پیروز شد و سپس در رقابتی نزدیک، نتیجه را به برزیل، پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات واگذار کرد.

سومین بازی ایران مقابل مکزیک برگزار شد و با نتیجه ۳-۲ به برتری ایران انجامید. در دیگر بازی این گروه، برزیل ۲-۱ بر اسپانیا چیره شد تا صعود ایران به مرحله بعدی مسجل شود.

برزیل با سه پیروزی و ۹ امتیاز در صدر جدول گروه سوم ایستاد. ایران با ۶ امتیاز دوم شد. اسپانیا با سه امتیاز و مکزیک بدون امتیاز از دور رقابت‌ها حذف شدند.

در دومین دقیقه از بازی ایران و مکزیک، امیرحسین اکبری گل اول را به ثمر رساند. دو دقیقه بعد گونزالز به دلیل خطای خشن از زمین اخراج شد.

محمد احمد‌زاده کاپیتان ایران در دقیقه ۱۵ با ضربه‌ای برگردان از میانه میدان توپ را وارد دروازه مکزیک کرد. بلافاصله بعد از این گل فاروق دارا توانست ایران را ۳-۰ پیش بیاندازد.

مکزیک در دقایق باقی مانده بازی بهتری به نمایش گذاشت و دو بار توسط جراردو گومز و آبدیل ویلا به گل رسید اما با وجود خلق موقعیت‌های خطرناک، از به ثمر رساندن گل تساوی باز ماند. گرچه اگر بازی مساوی هم می‌شد، برتری برزیل مقابل اسپانیا رای به صعود ایران می‌داد.

نگاهی به جدول بازی‌های حذفی نشان می‌دهد که ایران مسیر همواری برای صعود به فینال دارد و تا قبل از دیدار نهایی، با برزیل و پرتغال میزبان مسابقات رویارو نخواهد شد.

شاگردان مارکو اکتاویو در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف تاهیتی خواهند رفت. این تیم با درخشش لی فونگ کویی که به تنهایی چهار گل به روسیه زد، توانست صدر جدول گروه چهارم را تصاحب کند.

ایران در صورت برتری، در مرحله نیمه نهایی، برای راهیابی به فینال مقابل برنده بازی ژاپن و ایتالیا قرار خواهد گرفت.

دیگر دیدارهای آغازین مرحله حذفی را سوئیس با پرتغال و برزیل با روسیه برگزار خواهند کرد.

با وجود حذف پاراگوئه از جام جهانی، پدرو موران از این کشور با ۸ گل زده در صدر جدول گلزنان قرار گرفته است. امیر اکبری و محمد احمدزاده با سه گل زده بهترین گلزنان ایران در جام جهانی ۲۰۱۵ فوتبال ساحلی هستند.

XS
SM
MD
LG