لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۴:۴۱

شورای نظارت: حق انتخاب مجری در برنامه‌های سران سه قوه با صدا و سیما است


رئیس سازمان صدا و سیما
شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای ایران در نشستی که روز شنبه ۱۹ بهمن برگزار شد، «حق انتخاب مجری» در برنامه‌هایی که رئیسان سه قوه جمهوری اسلامی در آن شرکت می‌کنند را به این ساز و کار داده است.

رمضان شجاعی کیاسری، نایب رئیس این شورا به خبرگزاری فارس گفته است «در جلسه روز شنبه، نامه رئیس سازمان صدا و سیما درباره‌ انتخاب مجری برنامه‌های تلویزیونی با حضور نمایندگان رؤسای قوا مورد بررسی قرار گرفت و حق انتخاب مجری این برنامه‌ها، به سازمان صدا و سیما داده شد».

پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نظارت بر صدا و سیما و خبرگزاری ایسنا نیز از قول رئیس این شورا موضوع مشابهی را نقل کرده است.

در عین حال خبرگزاری ایسنا می‌گوید ابراهیم رئیسی، رئیس شورای نظارت بر صدا و سیما گفته است «درصورتی که مصاحبه‌شونده رئیس یکی از قوای سه‌گانه باشد، هماهنگی با او امری ضروری است».

موضوع انتخاب مجری گفت‌وگوی زنده تلویزیونی حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، طی روزهای گذشته خبرساز شده بود. خبرهایی که نه تنها در سانه‌های ایرانی که در شبکه‌ها و رسانه‌های خارجی نیز بازتاب پیدا کرده بودند.

اختلافات بر سر انتخاب مجری و در پی آن تاخیر در پخش گفت‌وگوی زنده تلویزیونی حسن روحانی سبب شده بود تا عزت‌الله ضرغامی، رئیس رادیو تلویزیون دولتی ایران، در نامه‌ای به شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما، از آنها بخواهد در مورد نحوه انتخاب مجری‌های مصاحبه با روسای سه قوه تعیین تکلیف کند.

جلسه روز شنبه نیز برای رسیدگی به همین موضوع برپا شده بود.

پس از آنکه گفت‌وگوی زنده آقای روحانی در ۱۶ بهمن ماه با تاخیر پخش شد، ایرنا، خبرگزاری دولتی ایران، گفته بود «این اتفاق در حالی رخ داده است که همه عوامل این گفت‌و‌گوی زنده تلویزیونی مشخص شده بودند اما به دلایل نامعلومی عزت‌الله ضرغامی مانع پخش این گفت‌و‌گو شد».

خود آقای روحانی در انتهای مصاحبه خود گفته بود «نمی‌خواهد دلایل تاخیر در پخش این مصاحبه را باز کند».
XS
SM
MD
LG