لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۴۸

فدراسیون فوتبال ایران، سرمربی جدیدی برای تیم ملی فوتسال زنان انتخاب کرده اما شهناز یاری می‌گوید نه استعفا کرده و نه حکم برکناری‌اش را دریافت کرده است.

شهناز یاری تاکید کرده است که دلیل چنین تغییری را نمی‌داند و هنوز در هیچ مسابقه رسمی شرکت نکرده تا به خاطر عملکرد ضعیف، برکنارش کنند.

سرمربی برکنار شده تیم ملی فوتسال زنان ایران به خبرگزاری ایرنا گفته است: مسابقات روسیه تدارکاتی بود و با هدف محک زدن تیم، شرکت کردیم. انتظار شکست اسپانیا نایب قهرمان جهان مقابل ایران که در فصل بدنسازی قرار داشت، کاملاً نابجاست.

خانم یاری معتقد است: «در فاصله کمتر از سه ماه تا اعزام تیم به جام ملت‌های آسیا، هر تغییری می‌تواند تاثیرات منفی بر روند تیم به جا بگذارد و دود تصمیمات احساسی و غیر کارشناسانه، به چشم تیم و ورزش زنان خواهد رفت.»

او یادآور شد هنوز حکم رسمی برکناری را دریافت نکرده و گفته‌اند شخصاً استعفا بدهد اما نپذیرفته است.

مشابه همین ماجرا، بهمن ۱۳۹۲ نیز رخ داد. شهرزاد مظفر که تیم ملی را نایب قهرمان آسیا کرده بود، ناگهان از سمت خود کناره‌گیری کرد. استعفایی ناخواسته که چند روز پیشتر، خبرش منتشر شده و با اعتراض بازیکنان تیم ملی مواجه شده بود.

فریده شجاعی نایب رئیس وقت بانوان فدراسیون فوتبال هم به خبرگزاری ایسنا گفته بود از استعفای مظفر غافلگیر شده و در جریان نیست که چه اتفاقی افتاده است، زیرا هیچ اختلافی بین‌شان نبوده و فدراسیون هم دوست ندارد مربیان خوبش را از دست بدهد.

حالا فروزان سلیمانی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتسال زنان معرفی شده است. او عنوان قهرمانی لیگ فوتسال بانوان را در کارنامه دارد و مدتی نیز با کادر فنی تیم ملی فوتسال همکاری کرده است.

رئیس امور بانوان این فدراسیون فوتبال درباره تغییرات صورت گرفته، گفته است: «شهناز یاری اعلام کرده بود که قادر به همکاری با یکی از مربیان نیست. خواستیم تعامل داشته باشد اما متاسفانه یاری نتوانست.»

الهه عرب عامری در ادامه می‌گوید: پی بردیم که این تیم نیازمند مربی بدنساز است متاسفانه سرمربی باز هم نتوانست تعامل کند. به این نتیجه رسیدیم که همکاری با این سرمربی میسر نیست.

XS
SM
MD
LG