لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۰۶

در روز نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا، مسعود اسماعیل‌پور و علیرضا کریمی صاحب دو مدال طلا شدند. کمیل قاسمی و یونس سرمستی نیز نشان‌های نقره و برنز را به گردن آویختند.

مسعود اسماعیل‌پور در ۶۵ کیلوگرم نماینده سری‌لانکا را ۸ بر صفر برد و سپس ریونگ هاک هوانگ قهرمان سال ۲۰۱۳ آسیا از کره شمالی را شکست داد. او در ادامه، روسلان پلیف از ازبکستان و ایشیدا از ژاپن را هم مغلوب کرد تا به مدال طلا دست یابد.

علیرضا کریمی در فینال ۸۶کیلوگرم مقابل آتسوشی ماتسوموتو از ژاپن با حساب ۶ بر ۳ به برتری دست یافت تا دومین مدال طلای ایران را به دست آورد اما کمیل قاسمی نماینده سنگین وزن در دیدار نهایی مقابل آیال لازارف از قرقیزستان غافلگیر شد و با ضربه فنی شکست خورد.

یونس سرمستی نماینده وزن اول نیز که به رقیب قرقیزستانی‌اش باخته بود، برای تصاحب مدال برنز به مصاف حریف ازبکستانی رفت و با ضربه فنی برنده شد.

در پایان روز نخست، شاگردان رسول خادم با ۲ طلا، یک نقره و یک برنز و جمع آوری ۳۷ امتیاز در جایگاه اول قرار دارند. مغولستان، ژاپن و قرقیزستان هم در رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

در این مسابقات ۲۱ کشور حضور دارند.

رده‌بندی چهار وزن نخست به این شرح است:

۵۷ کیلو: ۱- بخ بایار (مغولستان) ۲- نادربیک (قرقیزستان) ۳- یونس سرمستی (ایران) و فومی تاکا (ژاپن)

۶۵ کیلو: ۱- مسعود اسماعیل‌پور (ایران) ۲- توموتسوگو ایشیدا (ژاپن) ۳- روسلان پلیف (ازبکستان) و مانداراخان گانزوریک از مغولستان.

۸۶ کیلو: ۱- علیرضا کریمی (ایران) ۲- آتسوشی ماتسوموتو (ژاپن) ۳- امید جان عثمانف (ازبکستان) و آساخباتار (مغولستان)

۱۲۵ کیلو: ۱- آیال لازارف (قرقیزستان) ۲- کمیل قاسمی (ایران) ۳- ژائو دنگ (چین) و فرهاد آناکولف (تاجیکستان)

رقابت‌های چهار وزن دوم، پنجشنبه شب در سالن اسپایر شهر دوحه به پایان خواهد رسید.

XS
SM
MD
LG