لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۴:۴۶
خبرگزاری مهر می‌گوید محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران، در احکامی جداگانه، شمس‌الدین حسینی، حمید بقایی و بهروز مرادی، از مقام‌های پیشین دولت دهم را به مسئولیت بخش‌های مختلف دانشگاه ایرانیان منصوب کرده است.

شمس‌الدین حسینی، وزیر اقتصاد، حمید بقایی، سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری و بهروز مرادی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی در دولت آقای احمدی‌نژاد بودند که به ترتیب به ریاست مجمع اقتصادی و مالی، معاونت پشتیبانی و معاونت طرح و برنامه منصوب شده‌اند.

در احکام صادر شده، محمدرضا شمس اردکانی، سرپرست دانشگاه «طب سنتی ایران» نیز به عنوان رئیس مجتمع علوم پزشکی دانشگاه ایرانیان منصوب شده است.

بنای تاسیس «دانشگاه طب سنتی ایران» با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمان دولت محمود احمدی‌نژاد گذاشته شد. آقای شمس اردکانی در آخرین روزهای وزارت محمدحسن طریقت منفرد، در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت دهم، به عنوان سرپرست این دانشگاه منصوب شد.

دانشگاه ایرانیان با ریاست محمود احمدی‌نژاد تاسیس شده است.

پیشتر خبرگزاری‌های ایران گزارش‌ داده‌ بودند که فهرست اعضای هیئت موسس این دانشگاه «به‌دلیل حضور اسفندیار رحیم‌مشایی و حمید بقایی در آن» به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی نرسیده است.

موضوع تاسیس «دانشگاه بین‌المللی ایرانیان» برای اولین بار در سال ۸۸ مطرح شد و پایه‌گذار آن نیز اسفندیار رحیم مشایی معرفی شده است.

اما پس از آنکه تاسیس این دانشگاه‌ با موضع‌گیری‌های روبه‌رو شد، مدتی مسکوت ماند تا روز پنج مرداد ماه امسال که شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد مجوز تاسیس این دانشگاه را به محمود احمدی‌نژاد داده است.

بنا بر آنچه رئیس‌جمهوری پیشین ایران اعلام کرده است، دانشگاه ایرانیان جایی‌ست که او قرار است عمده وقت خود را در آن بگذراند.
XS
SM
MD
LG