لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۰۶

«حکومت اسلامی» ۹۱ نفر را در ماه گذشته در سوریه اعدام کرد


پرچم گروه موسوم به حکومت اسلامی در نزدیکی مرز سوریه با ترکیه

سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید گروه موسوم به «حکومت اسلامی» طی یک ماه گذشته در مناطقی که در سوریه تحت کنترل دارد، بیش از ۹۰ نفر را اعدام کرده است که یک سوم آنها غیرنظامی بوده‌اند.

به گزارش این گروه بین ۲۹ ژوئیه و ۲۹ اوت سال جاری، حکومت خودخوانده اسلامی، در مناطقی که به عنوان «خلافت» خود اعلام کرده، ۹۱ نفر را اعدام کرده است که از این میان ۳۲ نفر غیرنظامی بودند.

در میان اعدام‌شدگان، اعضای خود «حکومت اسلامی»، شورشیان سوری و نیروهای وابسته به حکومت مرکزی سوریه نیز حضور دارند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، می‌گوید احکام منتهی به اعدام در مواردی به طور نمونه برای همجنس‌گرایی یا همکاری با ائتلاف به رهبری آمریکا در عراق و سوریه صادر شده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه افزوده است که تازه‌ترین شمار اعدام‌شدگان به ۳۱۵۶ نفری افزوده شده، که از زمان اعلام خلافت خودخوانده این گروه، در سوریه اعدام شده‌اند.

بیش از نیمی از کل اعدام‌شدگان، غیرنظامی بوده‌اند.

گروه موسوم به «حکومت اسلامی» در ژوئن سال گذشته میلادی، خلافت خودخوانده‌اش را در عراق و سوریه اعلام کرد.

روش‌های اعدام توسط این گروه از بریدن گردن تا سوزاندن و غرق کردن را در بر می‌گیرد که در موارد مختلف، ویدئوهایی از آن نیز روی اینترنت منتشر شده است.

جنگ داخلی سوریه که بیش از چهار سال است ادامه دارد، افزون بر ۲۴۰ هزار قربانی برجای گذاشته و ۱۰ میلیون نفر را آواره کرده است.

کنترل سوریه بین نیروهای وابسته به حکومت بشار اسد، اسلام‌گرایانی مانند «جبهه‌النصره» و متحدانش، گروه افراطی موسوم به «حکومت اسلامی»، کردها و دیگر شورشیان تقسیم شده است.

XS
SM
MD
LG