لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۱۷

یک گروه چپ‌گرا مسئولیت حمله انتحاری در استانبول را برعهده گرفت


پلیس محلی که در آن حمله انتحاری انجام شده را مسدود کرده است

«جبهه آزادی خلق انقلابی» ترکیه، یک گروه رادیکال چپ‌گرای آن کشور، مسئولیت حمله انتحاری عصر سه‌شنبه ۱۶ دی، به پاسگاه پلیس در استانبول را که به دست یک زن انجام شد برعهده گرفت.

عصر سه‌شنبه یک زن مهاجم در یک پاسگاه پلیس، در یکی از پررفت‌وآمدترین محله‌های استانبول، خود را منفجر کرد. این حمله به کشته شدن یک افسر پلیس و زخمی شدن دست‌کم یک نفر دیگر انجامیده است.

تا ۱۷ دی ماه هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته بود؛ اما حمله یک هفته پس از آن انجام می‌شود که همین گروه مسئولیت حمله با نارنجک به یک ایستگاه پلیس در نزدیکی دفتر نخست‌وزیری در استانبول را بر عهده گرفت.

نیروهای پلیس خیابان منطقه مشهور سلطان احمد، که در آن حمله انتحاری انجام شده بود، را مسدود کردند.

روزنامه ترکیه‌ای حریت به نقل از واصف شاهین، فرماندار استانبول، گفته بود زنی که دست به حمله زده است، «روبند» بر چهره داشته است و «به زبان انگلیسی» خود را توریستی معرفی کرده بود که کیف دستیش را داخل پاسگاه جا گذاشته است.

اما شبکه خبری سی‌ان‌ان ترک، از قول یکی از شاهدان مهاجم انتحاری را «زنی خوش‌پوش» معرفی کرد که از او و دوستش «با لهجه انگلیسی بد» آدرس پلیس جهانگردی را پرسیده است.

روزنامه حریت بر اساس گزارش‌های اولیه گفته بود هویت زن مهاجم مشخص شده و او از اعضای گروه رادیکال چپ‌گرای «جبهه آزادی خلق انقلابی» است.

احمد داوداغلو، نخست‌وزیر ترکیه، گفته است دو بمب دیگر نیز در محل کشف و خنثی شده‌ است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG