لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۲:۴۲

طالبان مسئولیت انفجار کامیونی حامل مواد منفجره در کابل را برعهده گرفت


شماری از نیروهای امنیتی افغان در تصویری که سال گذشته گرفته شده است؛ هنوز از جزئیات حمله بامداد دوشنبه گزارش زیادی در درست نیست

یک کامیون پر از مواد منفجره در نزدیکی مهمان‌سرایی که عمدتا محل اقامت پیمانکاران خارجی در کابل است، منفجر شده؛ طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

این انفجار در بامداد دوشنبه ۱۱ مرداد رخ داده و پلیس افغانستان اعلام کرده که با کشته شدن سه مهاجم آن پایان یافته است.

یک مقام امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفته است این کامیون در نزدیکی ورودی مهمان‌سرای «نورث‌گیت» منفجر شده‌است.

|برای دریافت تازه‌ترین خبرها به تلگــــرام رادیو فردا بپیوندید|

این مهمان‌سرا در حوالی منطقه‌ای‌ست که پایگاه نظامی بگرام در آن قرار دارد. بگرام در حال حاضر از پایگاه‌هایی‌ست که ارتش آمریکا از آن استفاده می‌کند.

انفجار در شمال کابل رخ داده؛ جایی‌که شماری از پیمانکاران خارجی ساکن آن هستند و همیشه تحت حفاظت امنیتی شدیدی قرار دارد.

گروه طالبان که مسئولیت این انفجار را برعهده گرفته، می‌گوید مهمان‌سرایی که هدف قرار داده متعلق به «مهاجمان آمریکایی»ست. به گفته طالبان، در پی انفجار، افراد این گروه به داخل آن حمله کرده‌اند.

شبه‌نظامیان طالبان پیشتر ادعا کرده‌اند بیش از صد نفر در این حمله کشته و زخمی ‌شده‌اند. اما این گفته‌ها از سوی هیچ منبع مستقلی تائید نشده بود.

انفجار بزرگ اخیر پس از آن صورت گرفته که در حملات هفته گذشته در کابل، دست‌کم هشتاد نفر کشته‌شدند. حملات هفته پیش در جریان یک راهپیمایی مسالمت‌آمیز، عمدتا با حضور شهروندان هزاره، صورت گرفت. مسئولیت آن حمله را گروه موسوم به حکومت اسلامی بر عهده گرفته است.

XS
SM
MD
LG