لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۰:۵۶

زنان ایرانی در میان بازداشت‌شدگان در یک کلوب شبانه در مالزی


پلیس مالزی در عملیات بازرسی از یک کلوب شبانه، که به گفته مقام‌های آن کشور مظنون به «بهره‌کشی جنسی» بوده است، چندین شهروند زن خارجی را بنا بر قوانین ضد قاچاق انسان بازداشت کرده است که در میان آنها زنان ایرانی نیز حضور دارند.

روزنامه «نیو استریتس تایمز» مالزی، ۱۲ بهمن، در گزارشی در این مورد از قول روسلی چیک، از مقام‌های ارشد پلیس فدرال مالزی، نقل کرده است که زنان بازداشت‌شده بین ۲۰ تا ۴۵ سال سن داشتند و «وقتی پلیس وارد محل شده است، مشغول سرگرم کردن مشتریان کلوب شبانه بودند».

بیش از ۶۰ مامور پلیس در بازرسی از این کلوب حضور داشته‌اند.

به گفته روسلی چیک برخی از زنان بازداشت شده «مدرک شناسایی معتبر نداشتند و گفته‌اند که به منظور بهره‌کشی جنسی به مالزی قاچاق شده‌اند».

توضیح بیشتری در این مورد ارائه نشده جز اینکه زنان بازداشت شده از کشورهای ایران، ویتنام، ازبکستان، فیلیپین و اندونزی بودند و تحت قوانین مهاجرتی علیه قاچاق انسان، بازداشت شده‌اند.

صفحه توئیتر روزنامه نیو استریتس تایمز مالزی تصاویری از این عملیات منتشر کرده است

به گفته پلیس، صد مشتری در زمان ورود نیروهای پلیس به این کلوب شبانه، در آن بودند. پلیس مالزی می‌گوید تمام مشتریان آزاد شده‌اند.

این کلوب شبانه در خیابان پی. راملی در مرکز شهر و در نزدیکی خیابان سلطان اسماعیل، واقع است.

پلیس مالزی پیشتر و در مواردی خبر از بازداشت برخی ایرانیان داده بود، که به گفته آن کشور جاعل حرفه‌ای بودند و یا پاسپورت تقلبی در اختیار تروریست‌ها یا قاچاقچیان انسان می‌گذاشتند.

بنا بر گزارش‌های رسمی منتشر شده در ایران، ۲۲۱ شهروند ایرانی، به طور عمده به دلیل قاچاق مواد مخدر، در مالزی در بازداشت هستند. با این همه این شمار زندانیان در برخی گزارش‌ها دست‌کم ۴۰۰ نفر عنوان شده است.

XS
SM
MD
LG