لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۵۰

با پگاه احمدی و تازه‌ترین مجموعه شعر او؛ «شدت»


پگاه احمدی

پگاه احمدی شاعری‌ست که در عین وفاداری به مدرنیت زبانی، تاثیرپذیری‌های جدی از امکانات ادبیات کلاسیک و توانایی‌های زبان فارسی را در شعرش ارائه می‌دهد.

او در سن ۲۵ سالگی نخستین اثرش «روی سُل پایانی» را منتشر کرد؛ ازدومین مجموعۀ شعرش «کادِنس» به عنوان شاعری که ثابت کرد شعر را جدی می‌گیرد، دیده و تحسین شد؛ و سومین دفترش، منظومۀ «تحشیه بر دیوار خانگی» در سال ۱۳۸۱ وقتی که از از وزارت ارشاد مجوز نشر نگرفت به صورت اینترنتی منتشر شد و به دلیل تکنیک و قدرت زبان استفاده شده دراین دفتر درخشید.

پس از آن دو مجموعۀ شعر دیگر هم از احمدی منتشر شده است؛ «این روزهایم گلوست» و «سردم نبود».

اما ششمین و آخرین مجموعۀ شعر او با نام «شدّت» را نشر «ناکجا» در پاریس، همین ماه‌های اخیر، به صورت الکترونیکی و کاغذی منتشر کرد.

مهرداد قاسمفر در برنامه هفتگی مرورِ کتاب «نمای دور‌، نمای نزدیک» با پگاه احمدی درباره شعر و این دفتر اخیراو گفت‌وگو کرده ‌است.

با پگاه احمدی و تازه‌ترین مجموعه شعر او؛ «شدت»
please wait

No media source currently available

0:00 0:23:37 0:00
لینک مستقیم

  • 16x9 Image

    مهرداد قاسمفر

    مهرداد قاسمفر شاعر، نویسنده و روزنامه‌نگار فرهنگی و اجتماعی است که از بیش از یک دهه پیش با رادیوفردا همکاری می‌کند. او در این سال‌های علاوه بر تهیه گزارش‌های متنوعی در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، تهیه‌کنندگی چندین مجموعه را به عهده داشته که از جمله آنها برنامه‌های هفتگی «جنگ فرهنگی» و «نمای دور، نمای نزدیک» است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG