لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۰۳

حجاب یا پوششی که در اسلام برای زنان در نظر گرفته شده است، اغلب با مفاهیمی چون خویشتن‌داری،‌ تقوا، عفت و عدم جلوه‌گری به‌خصوص برای جنس مخالف شناخته می‌شود.

اما حالا یک زن مسلمان می‌گوید برای شکستن کلیشه‌های رایج، حاضر شده تصاویرش با حجاب در نشریه پلی‌بوی منتشر شود.

نور تاگوری، اولین زنی است که با پوشش کامل و با روسری در یک شماره ویژه مجله «پلی بوی» ظاهر می‌شود.

|برای دریافت تازه‌ترین خبرها به تلگــــرام رادیو فردا بپیوندید|

پلی بوی یک نشریه ماهانه مخصوص بزرگسالان است که از سال ۱۹۵۳ در آمریکا منتشر می‌شود. با آنکه در این مجله مقالات سیاسی،‌ اجتماعی، ورزشی، مد و... هم منتشر می‌شود،‌ اما دلیل اصلی معروفیت آن انتشار تصاویر برهنه از زنان بود. هرچند این نشریه در انتشار تصاویر هم راه دیگری در پیش گرفته و بیش از گذشته به درج مقالات و نوشته‌های عمومی روی آورده‌است.

به گزارش ایندیپندنت نور تاگوری، که یک روزنامه نگار ۲۲ ساله لیبیایی‌آمریکایی است، همراه استویا، کنشگر مسائل جنسی، و آلی ونگ،‌ کمدین فیلیپینی‌آمریکایی از جمله کسانی هستند که عکسشان در شماره ماه اکتبر پلی‌بوی منتشر می‌شود.

این شماره ویژه که‌ «مرتدها» نام دارد، به معرفی هشت زن و مرد می‌پردازد که «از شکستن قوانین ابایی ندارند.»

از سوی این عمل تاگوری، با مخالفت افرادی رو به رو شد که وی را متهم به همکاری با مجله‌ای کرده‌اند که از بدن زنان «استفاده ابزاری» می‌کند و هدفش «سرگرم کردن مردان دگرجنس‌گراست».

اما نور در وب‌سایت خود در پاسخ به این افراد گفت: من کاری را کردم که انجام آن برای بسیاری از زنانی که پیام‌های الهام‌بخشی برای دیگران دارند، راحت نیست.

وی عقیده دارد که حتی چیستی «موفقیت» یک زن هم نه توسط خود او که از طرف جامعه تعیین می‌شود.

به گزارش وب سایت آلوره، تاگوری اولین زن محجبه‌ای بود که در شبکه تلوزیونی نیوزی Newsy ظاهر شد. او در سال ۲۰۱۵ در یک سخنرانی در نشست تدکس در خصوص دلایل انتخاب حجاب به عنوان پوشش‌اش سخن گفت.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG