لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ تهران ۰۵:۱۹

نخستین برنامه‌های تلویزیونی با حضور نامزدهای انتخابات پخش شد


از راست: سعید جلیلی، محمد غرضی، محسن رضایی
محسن رضایی، سعید جلیلی و محمد غرضی روز شنبه، چهارم خرداد ماه، با شرکت در شبکه‌های مختلف تلویزیون دولتی ایران از برنامه‌های خود در صورت انتخاب در مقام ریاست‌جمهوری گفتند.

سعید جلیلی، از نامزدهای اصلی جریان «اصول‌گرا» در گفت‌وگوی ویژه خبری در شبکه دوم تلویزیون دولتی ایران گفت «شناخت» او از ایران «با توجه به حوزه کاری» که در آنست باعث شده تا در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری نامزد شود.

محسن رضایی، دیگر نامزد اصول‌گرا نیز با شرکت در برنامه «دوربین» شبکه اول سیمای ایران گفت «نیازی به معرفی خود» نمی‌بیند.

محمد غرضی، دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز در شبکه جام‌جم حاضر شد و گفت «کشور را با اقتصادش خوب می‌شناسد».

هر سه نامزدی که در نخستین برنامه‌های تلویزیون ایران شرکت کرده‌اند بیش از هر چیز به موضوعات اقتصادی پرداختند.

آقای غرضی گفته است اولویت او، اگر در انتخابات پیروز شود، مهار تورم است که رشد بی‌رویه آن به کاهش قدرت سیاسی و اقتصادی ایران انجامیده است.

اخبار انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۲ را در صفحه ویژه آن دنبال کنید


سعید جلیلی نیز گفت «یکی از مهمترین کارهای رئیس‌جمهور پرداختن به موضوع اقتصاد است و از مهمترین انتظارات و سؤالات مردم این است که در حوزه اقتصاد چه اتفاقی رخ بدهد».

محسن رضایی نیز گفته است زندگی مردم نباید در فقر و گرانی و بیکاری باشد و «باید آن را تغییر دهیم».

این سه نامزد انتخاباتی در مورد موضوعاتی مانند برنامه اتمی ایران، رابطه این کشور با غرب، حضور زنان و جوانان در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی، موضوع یارانه‌ها و دیگر موارد نیز صحبت کردند.

تلویزیون دولتی ایران برنامه‌هایی را برای تبلیغات نامزدهای انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در نظر گرفته است، اما اعلام شد که مناظره زنده انتخاباتی در میان برنامه‌ها نخواهد بود. پیشتر آیت‌الله خامنه‌ای از مناظره های زنده انتخاباتی در سال ۱۳۸۸، انتقاداتی کرده بود. به نظر می‌رسد همان انتقادات سبب شده تا تلویزیون ایران مناظره های زنده را از برنامه‌های خود حذف کند.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و سعید جلیلی نماینده رهبر ایران و دبیر شورای امنیت ملی است. محمد غرضی وزیر نفت در دولت میر حسین موسوی و وزیر پست و تلگراف و تلفن، در دولت‌ اکبر هاشمی رفسنجانی بود. آقای رضایی مستقیماً از سوی آیت‌الله خامنه‌ای به مقام فعلی خود منصوب شده، آقای جلیلی از نزدیک‌ترین چهره‌های سیاسی به رهبر ایران به شمار می‌رود و آقای غرضی نیز دومین نخست‌وزیر معرفی شده به مجلس در اوایل دهه ۶۰ از سوی علی خامنه‌ای بوده است.
XS
SM
MD
LG