لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۲۰:۲۰

ترافیک سنگین جاده‌های شمالی در آستانه نوروز


تصویر منتشرشده در روز گذشته

با آغاز تعطیلات منتهی به ایام نوروز، ترافیک در آزادراه‌های تهران به کرج و قزوین و نیز محور کرج به چالوس، از بامداد روز جمعه ۲۸ اسفند ماه، «سنگین» گزارش شده‌است.

تعطیلات نوروزی عملا از روز جمعه، یک روز پیش از تعطیل رسمی ۲۹ اسفند و سال نو، آغاز شده است.

خبرگزاری ایرنا به نقل از مدیر راهداری اداره راه و شهرسازی استان البرز، می‌گوید تردد در برخی محدوده‌ها در آزادراه تهران-کرج-قزوین «به کندی صورت می‌گیرد».

وضعیت ترافیک در جاده پررفت‌وآمد کرج به چالوس نیز «سنگین» است.

خبرگزاری مهر نیز به نقل از پلیس راهور گفته شمار ترددها در ساعات گذشته، ۷۰ درصد بیشتر از روزهای گذشته شده است.

روز گذشته نیز گزارش‌های مختلفی از ترافیک سنگین در جاده‌های مناطق شمالی ایران گزارش شده بود.

سازمان هواشناسی ایران از بارش احتمالی برف در جاده‌های شمال غربی، در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، و نیز بارش باران در محورهای شمالی، استان‌های گیلان و مازندران خبر داده است.

خبرگزاری رسمی ایران می‌گوید در روزهای معمول سال، هر روز نزدیک به ۴۰۰ هزار خودرو، در آزادراه تهران-کرج-قزوین تردد می‌کند. این شمار در پایان زمستان و آغاز بهار تقریبا چهار برابر شده و به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تردد در روز می‌رسد.

استان البرز، با داشتن پنج درصد از کل راه‌ها و جاده‌های ایران، به تنهایی ۱۸ درصد ترافیک کل کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

ساحل خزر و به طور عمومی مناطق شمالی ایران، از مهم‌ترین مقاصد ایرانگردی و مسافرت‌ها در ایام تعطیل و به ویژه نوروز به شمار می‌روند.

در فهرستی که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران، در تابستان ۱۳۹۱ از رتبه شهرهای ایران با در نظر گرفتن شمار مسافران منتشر کرده بود، چهار شهر شمالی در میان ۱۰ شهر اول بودند. با این تفاوت که رقبای این چهار شهر، یعنی رشت، ساری، لاهیجان و چالوس، کلان‌‌شهرهایی مانند مشهد، تهران، شیراز یا اصفهان هستند.

XS
SM
MD
LG