لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۲۲:۲۸

ترامپ تائید کرد ملانیا و بارون فعلا ساکن کاخ سفید نمی‌شوند


از راست: ملانیا، بارون و دونالد ترامپ

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، در پی انتشار گزارشی که می‌گوید همسر و پسر ۱۰ ساله‌‌اش همراه او به واشینگتن، پایتخت و محل سکونت رئیس‌جمهوری نمی‌روند، تائید کرده‌است که آن‌ها فعلا در نیویورک می‌مانند.

گزارش اولیه در مورد ماندن ملانیا و بارون در نیویورک را روزنامه نیویورک‌پست منتشر کرد؛ نیویورک شهری‌ست که رئیس‌جمهوری منتخب، پیش از شرکت در انتخابات، ساکن آن بود و صاحب برجی در آن است.

بارون، پسر ۱۰ ساله ترامپ از همسر سومش، ملانیا، در حال حاضر در این شهر به مدرسه می‌رود و آقای ترامپ گفته آن‌ها بعدا به واشینگتن و به او خواهند پیوست: «خیلی زود. پس از آنکه او (بارون) مدرسه‌اش را تمام کرد».

البته رئیس‌جمهوری منتخب دقیقا مشخص نکرده، منظور سال تحصیلی فعلی‌ست یا مقطعی از دوره تحصیلی پیش از دانشگاه.

جیسون میلر، سخنگوی گروه انتقالی ترامپ و دولت او گفته است «طبیعتا مسئله انتقال یک پسر ۱۰ ساله، وسط سال تحصیلی، مسئله حساسی‌ست».

روز جمعه گذشته شهردار نیویورک، بیل ده‌بلاسیو، گفته بود برای مدت دست‌کم ۶۵ روز، تهمیدات امنیتی در برج ترامپ (محل سکونت خانواده ترامپ) و مناطق اطراف آن بالا خواهد بود.

«نیویورک‌دیلی‌نیوز» می‌گوید در حال حاضر شماری بالغ بر ۵۰ افسر پلیس در محل هستند و به طور ۲۴ ساعته بر وضعیت ترافیک و آمد و شد در منطقه نظارت می‌کنند.

آقای ترامپ، هدایت دولت آمریکا از کاخ سفید در واشینگتن را، از دو ماه دیگر آغاز خواهد کرد.

از زمان جان آدامز، دومین رئیس‌جمهوری آمریکا، روسای دولت ساکن کاخ سفید می‌شوند. آغاز بنای این سازه به ۱۷۹۲ باز می‌گردد، و هشت سال بعد نیز ساخت آن به اتمام رسید.

XS
SM
MD
LG