لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۴۵

«کاهش مشخص کمک‌های خارجی و هزینه‌های محیط زیستی» در بودجه ۲۰۱۸ آمریکا


رئیس‌جمهوری، معاون، رئیس اداری کاخ سفید و مشاوران آقای ترامپ در تصویری از ژانویه ۲۰۱۷

بنا بر گزارش‌ها در بودجه‌ای که انتظار می‌رود دولت جدید آمریکا برای سال ۲۰۱۸ ارائه کند، به‌طور مشخصی از کمک‌های خارجی، وزارت خارجه و پرداختی‌های مربوط به برنامه‌های حفاظت از محیط زیست کاسته شده‌است.

کاهش هزینه‌ها در این بخشی، قسمتی از افزایش قابل توجه هزینه‌های نظامی و امنیت داخلی ایالات متحده را تامین خواهد کرد.

انتظار می‌رود بودجه سال ۲۰۱۸، در ۱۶ مارس (۲۶-۲۷ اسفند به وقت ایران) ارائه شود.

رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند قرار است از پرداختی‌ها به وزارت خارجه و اداره حفاظت از محیط زیست ایالات متحده، به‌ترتیب ۲۸ درصد و ۳۱ درصد کاسته ‌شود.

خبرگزاری رویترز گفته است کاهش حدود ۱۱ میلیارد دلاری بودجه وزارت خارجه، شامل کاهش کمک‌های خارجی و پرداختی‌ها به نهادهای توسعه چندجانبه مانند «بانک جهانی» یا برنامه مقابله با تغییرات اقلیمی در سازمان ملل خواهد شد.

قرار است از هزینه‌های مربوط به مقابله با تغییرات اقلیمی در اداره حفاظت از محیط زیست نیز کاسته شود.

به گفته رویترز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، در بودجه سال ۲۰۱۸، از جمله پیشنهاد توقف بیش از ۵۰ برنامه محیط‌زیستی را مطرح کرده‌است.

بودجه وزارت خارجه ایالات متحده و نیز سازمان توسعه بین‌المللی آن کشور، در سال جاری میلادی چیزی در حدود ۵۰ میلیارد دلار است که کمی بیش از یک درصد بودجه فدرال می‌شود.

اداره حفاظت از محیط زیست آمریکا، یک سازمان فدرال است که به پیشنهاد ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهوری پیشین، در سال ۱۹۷۰ برپا شد. بودجه سال ۲۰۱۶ این اداره کمی بیش از ۸ میلیارد دلار بود.

در بودجه ۲۰۱۸، هزینه‌ها در مورد بزرگ‌ترین برنامه‌هایِ دولت؛ تامین اجتماعی و خدمات پزشکی برای شهروندان سالخورده، تغییری نکرده‌است؛ هزینه‌های نظامی ۱۰ درصد و هزینه امنیت داخلی ۶.۸ درصد افزایش پیدا می‌کند که از جمله هزینه ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک را نیز دربرگرفته‌است.

بنا بر گزارش‌ها، بودجه پیشنهادی دولت آمریکا در سال آینده میلادی ۳.۸ تریلیون دلار است. بودجه دولت باید به تصویب کنگره برسد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG