لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ تهران ۱۳:۳۴

تظاهرات در شهرهای آمریکا در اعتراض به پلیس


روزنامه واشینگتن‌پست می‌گوید تظاهرات مسالمت‌آمیز تازه در بالتیمور، دو روز پس از خشونت‌ها و غارت‌هایی که شهر را تکان داد، بار دیگر توجه را به موضوع اصلی یعنی مرگ جوان سیاه‌پوست حین بازداشت توسط پلیس بازگردانده است

در پی مرگ یک شهروند جوان سیاه‌پوست پس از بازداشت در بالتیمور آمریکا، هزاران نفر از شهروندان آن کشور علیه خشونت و آنچه «بی‌عدالتی» نیروهای پلیس توصیف شده، در شهرهای آن کشور دست به تظاهرات زدند.

خبرگزاری فرانسه می‌گوید هزاران نفر از مردم در شهرهای اصلی ساحل خاوری ایالات متحده به خیابان‌ها آمده و خواستار پایان دادن به «خشونت» پلیس شده‌اند.

در خود بالتیمور، در ایالت مریلند، اعتراض‌ها طی چند روز گذشته به اغتشاش و در مواردی درگیری‌هایی میان اعضای «گنگ‌های» خیابانی و نیروهای پلیس تبدیل شده بود. آنچه گزارش‌ها حاکی‌ست جای خود را به طور عمده بار دیگر به اعتراضات مسالمت‌آمیز داده‌اند.

تظاهرات علیه رفتار پلیس در شهرهای نیویوک، واشینگتن و بوستون نیز انجام شده و به ویژه رفتار پلیس با سیاه‌پوستان دلیل عمده برپایی آنها بوده است.

در شهرهای بزرگ ایالات متحده تظاهرات به طور گسترده‌ای مسالمت‌آمیز و به دور از خشونت بوده است.

با این همه گزارش‌ها از بازداشت‌هایی در نیویورک حکایت دارند.

پلیس نیویورک شمار بازداشت‌شدگان را اعلام نکرده اما شبکه خبری سی‌ان‌ان می‌گوید بیش از ده نفر بازداشت شده‌اند.

در بالتیمور تظاهرات‌کنندگان راهپیمایی خود را از ایستگاه مرکزی قطار آغاز کرده و در میان آنها هم سیاه‌پوستان و هم سفیدپوستان حضور داشته‌اند.

مقام‌های این شهر از یک شب پیش از آن مقررات آمد و شد برپا کرده‌اند که از ساعت ۱۰ شب آغاز می‌شود.

پلیس پیش از آغاز ساعت منع آمد و شد از تظاهرکنندگان خواست تا به خانه‌های خود بازگردند.

روزنامه واشینگتن‌پست می‌گوید تظاهرات مسالمت‌آمیز تازه در بالتیمور، دو روز پس از خشونت‌ها و غارت‌هایی که شهر را تکان داد، بار دیگر توجه را به موضوع اصلی یعنی مرگ جوان سیاه‌پوست پس از بازداشت توسط پلیس بازگردانده است.

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG