لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۳۸

پخش تصاویر خبرنگار بی بی سی با کمربند انفجاری


ربایندگان جانستون خواستار آزادی زندانی هایی هستند که به گفته آنها در زندان های «دولت های کافر» نگهداری می شوند.

روز یکشنبه فیلم جدیدی از آلن جانستون خبرنگار ربوده شده بی بی سی در نوار غزه در حالی که کمربند منفجره به وی بسته شده است، بر روی اینترنت پخش شد.


گروهی به نام «ارتش اسلام» که مسئولیت ربودن خبرنگار بی بی سی را به عهده گرفته، این فیلم را در سایت اینترنتی که معمولا برای فرستادن پیام های خود استفاده می کند، پخش کرد.


به گزارش سی ان ان، آقای جانستون در این فیلم به شدت از حماس و دولت بریتانیا انتقاد کرد.


خبرنگار بی بی سی گفت که ربایندگان وی می گویند تصمیم حماس و دولت بریتانیا برای عملیات نظامی برای آزاد کردن وی، مذاکرات را «بی فایده» کرده است.


وی از مقامات بریتانیایی و حماس خواست تا مذاکرات را با ربایندگان از سر گیرند. آلن جانستون که کمربندی حامل مواد منفجره به وی بسته شده بود، افزود: در صورت استفاده از زور برای آزادی وی ربایندگان قول داده اند که مخفیگاه او را تبدیل به «منطقه مرگ» کنند.


آلن جانستون:در صورت استفاده زور برای آزادی وی ربایندگان قول داده اند که مخفیگاه را تبدیل به «منطقه مرگ» کنند.

ربایندگان جانستون خواستار آزادی زندانی هایی هستند که به گفته آنها در زندان های «دولت های کافر» نگهداری می شوند.


آنها همچنین خواستار آزادی روحانی مسلمان اردنی تباری شدند که در بریتانیا متهم به ارتباط با فعالیت های تروریستی است و در زندان به سر می برد.


به نوشته روزنامه انگلیسی گاردین، وزارت امور خارجه بریتانیا پخش این فیلم را محکوم کرده است.


اسماعیل هنیه، نخست وزیر خلع شده تشکیلات خودگردان فلسطین و رهبر حماس در غزه نیز اعلام کرد که این آدم ربایی تهدیدی برای منافع فلسطین است.


وی افزود: پیش از این، جانستون را در یونیفورمی نارنجی نشان می دادند و در حال حاضر با کمربند منفجره که به کمرش بسته شده است.


آلن جانستون خبرنگار بی بی سی در غزه روز ۱۲ مارس زمانی که از دفتر بی بی سی به سوی محل سکونت خود در حرکت بود، ربوده شد.


هفته پیش نماینده حماس در تهران گفت که آقای جانستون در مدت بسیار کوتاهی آزاد خواهد شد ولی یکی از سخنگویان «ارتش اسلام» به سرعت این اظهارات را رد کرد و گفت: در صورتی که پاسخی به تقاضاهای آنها داده نشود، آقای جانستون کشته خواهد شد.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG