لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۸:۴۰

جوایز «گرمی» و بی تفاوتی آمریکایی ها


سايت رولينگ استون می نويسد مدت هاست که جوايز گرمی جذابيت پيشين خود را از دست داده است و حتی برندگان جوايز می دانند که «گرمی» آن ارزش سابق را ديگر ندارد.

طبق يکی از نظر سنجی های اخير، حدود ۸۰ در صد آمريکايی ها روز يکشنبه، ۲۲ بهمن، برنامه اهدای جوايز «گرمی» را در تلويزيون دنبال نخواهند کرد.


سايت معروف موسیقی رولينگ استون می نويسد که مدت هاست که جوايز «گرمی» جذابيت پيشين خود را از دست داده است و حتی برندگان جوايز می دانند که «گرمی» آن ارزش سابق را ديگر ندارد.


به عبارت ديگر برندن «گرمی» به خودی خود چندان ارزشی به خواننده و يا اهنگ ساز نمی دهد. رولينگ استون می گويد که گرمی به هر حال اهميت دارد اگر چه در بعضی از موارد در ارتباط با دنيای موسيقی نيست.


رولينگ استون در ادامه می افزايد در فهرست کانديداهای بهترين استعدادهای جديد، نام «گنالس برکلی» که به عقيده بسياری از منتقدین، از استعدادهای درخشان امسال است، دیده نمی شود.


رولينگ استون می نويسد در عوض، نام « ايموگن هيپ» در ليست به چشم می خورد. اين خواننده اگر چه از سال ۱۹۹۷ آلبوم جديدی به بازار عرضه نکرده ولی يکی از آهنگ هايش در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ بسيار پر فروش بوده است . در واقع «ايموگن هيپ» استعداد جديدی نيست که تازه کشف شده باشد.


حسين عليزاده، آهنگساز و نوازنده برجسته موسيقی ايرانی، در کنار جيوان گاسپاريان، نوازنده سرشناس ارمنی، نامزد دريافت جايزه گرمی سال ۲۰۰۷ در رشته موسيقی سنتی هستند.


XS
SM
MD
LG