لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۳:۲۴

حمله هلیکوپترهای ایرانی به سه روستای مرزی در شمال عراق


اين نخستين بار است که جمهوری اسلامی ایران برای حمله به شمال عراق از هلی کوپتر استفاده می کند. عکس تزئینی است.
هلی کوپترهای ايران سه روستای مرزی در شمال عراق را مورد هدف قرار دادند. اين نخستين بار است که جمهوری اسلامی ایران برای حمله به شمال عراق از هلی کوپتر استفاده می کند.

به گزارش خبرگزاری های رويترز و فرانسه، يکی از مقامات مرزی عراقی گفت که در ساعت چهار صبح روز شنبه، روستاهای کانی سيف، جوماراسی و کارا سوزی که در منطقه پنجوين قرار دارد با گلوله های توپ مورد هدف نیروهای ایران قرار گرفتند و بعد از آن در ساعت ۹ صبح هلی کوپترهای ايرانی، دوباره به اين روستاها حمله کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اين مقام ارشد مرزی عراق گفت که اگرچه به نظر می رسد هدف اين حملات نيروهای پژاک بوده اند ولی اين روستاها پناهگاه عمده نيروهای جدايی طلب پژاک نيستند.

اين نخستين بار است که جمهوری اسلامی ایران برای حمله به شمال عراق از هلی کوپتر استفاده می کند.

اين حملات پس از درگيری شديد نيروهای پليس ايران و گروه پژاک در نواحی مرزی صورت می گيرد که در پی آن ۱۸ پليس ايرانی و شش عضو پژاک کشته شدند. ايران در سال های گذشته نيز منطقه قنديل در شمال عراق را به توپ بسته بود.

ايران تاکنون در مورد حمله هوايی روز شنبه اظهار نظری نکرده است.

حزب حيات آزاد کردستان يا پژاک، شاخه ايرانی «پ ک ک» يا حزب کارگران ترکيه است.

اتحاديه اروپا حزب کارگران کردستان را يک گروه تروريستی می‌شناسد. اين حزب از اوايل دهه ۶۰ خورشيدی برای خودمختاری مناطق کردنشين ترکيه مبارزه مسلحانه خود را با حکومت ترکيه آغاز کرده است.

وزارت امور خزانه داری آمريکا نیز در اواخر سال گذشته «حزب حيات آزاد کردستان» را، يک گروه تروريستی دانست.
XS
SM
MD
LG