لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ تهران ۲۲:۱۰

روزنامه های صبح پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۸۹


روزنامه جمهوری اسلامی از تذکر ۱۱۶ نماينده مجلس به محمود احمدی نژاد خبر داده و نوشته ۱۱۶ تن از نمايندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری به رييس دولت « از واردات بی رويه دام زنده و انواع کالا و محصولات کشاورزی انتقاد و تاکيد کردند که اين اقدام موجب ضربه به توليد داخلی شده است.»

نمايندگان مجلس در تذکر خود به محمود احمدی نژاد تاکيد کردند که حجم گسترده واردات دولت به کشور « علاوه بر وارد کردن صدمات غيرقابل جبران به کشاورزان دامداران و کارخانجات توليدی ، موجب انتقال بيماری ها از جمله تب برفکی به کشور شده است .

به نوشته روزنامه جمهوری اسلامی در تذکر ۱۱۶ نماينده خطاب به رييس دولت تاکيد شده که « قاچاق بی سابقه کالا در سال ۸۸ از جمله پوشاک ، چای ، پنبه ، کفش و زيتون » نيز موجب نابودی بخش ديگری « از توليدات داخلی و ورشکستگی بخشی از کارخانجات مرتبط و از بين بردن زمينه اشتغال در داخل شده است.»

بيانيه سپاه عليه تهديدات سياسی،اقتصادی و فرهنگی

روزنامه ابتکار خبر داده که سپاه پاسداران در سالروز تصويب اساسنامه و تاسيس رسمی خودش « در بيانيه‌ای با تبيين فلسفه وجودی سپاه و بازخوانی نقش راهبردی آن در سی سال گذشته بر آمادگی همه جانبه پاسداران و بسيجيان در برابر تهديدات و خطرات » پيش روی حکومت ايران تاکيد کرده است.

در بيانيه اين نيروی نظامی با اشاره به اينکه « نظام اسلامی در حوادث ناشی از فتنه‌انگيزی‌ها آسيب‌های فراوانی متحمل شده » بر بيعت اين نيرو با آيت الله خامنه ای برای مقابله با « برای رويارويی با تهديدات دهه چهارم انقلاب » اعلام آمادگی شده است.

سپاه پاسداران همچنين خود را نيربويی با « توان دفاعی، قدرت باز دارندگی، ظرفيت مديريت و کنترل بحران‌ها، تهديدات و خطرات در محيط داخلی و منطقه‌ای » معرفی کرده و ادعا کرده که برای برخورد با آنچه « تهديداتی متفاوت و فراتر از گذشته » و « از نوع نرم، در حوزه‌های فرهنگی، سياسی و اقتصادی » توصيف کرده ، آماده است.

«سرعت اينترنت؛ افزايش در دنيا، کاهش در ايران»

روزنامه همشهری در گزارشی با عنوان « سرعت اينترنت؛ افزايش در دنيا، کاهش در ايران » نوشته که براساس پژوهش های يک شرکت بين المللی « در ۳ ماهه چهارم سال ۲۰۰۹ متوسط سرعت اينترنت در سطح جهانی ۷.۵ مگابيت برثانيه افزايش يافته و اين درحالی‌است که کاربران ايرانی همچنان با سرعت کند دست به گريبانند. »

اين روزنامه با اشاره به اينکه بررسی سرعت اينترنت در ۲۳۴ کشور دنيا نشان می دهد که ۸۰ درصد کشورهای دنيا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۰۹ تقريبا مصادف با سه ماهه پاييز در ايران علاوه بر سرعت ،پهنای باند اينترنت را برای کابران خود افزايش داده اند.

وزير ارتباطات در ايران پيشتر به طور رسمی اعلام کرده که سرعت ۱۲۸ کيلو بيت برثانيه برای کاربران ايرانی اينترنت کافی است.

روزنامه همشهری همچنين از « تداوم قطعی ارتباطات اينترنت کشور » خبر داده و به نقل از يکی از مديران شرکت ارتباطات زيرساخت نوشته « قطعی کابل دريايی شبکه اينترنت بين‌الملل که حدود ۲۰درصد ارتباطات کشور را دچار مشکل کرده است، با همان شرايط گذشته همچنان پابرجاست. »

اين روزنامه دو روز پيش نيز خبر داده بود که ايران با ۱۹۰ بار قطع شبکه اينترنت در سال رکورد بيشترين قطعی شبکه اينترنت در دنيا را به خود اختصاص داده است است.

«با هر روزنامه و سايت متخلف برخورد می کنيم»

روزنامه مردمسالاری از تهديد وزير ارشاد اسلامی مبنی بر برخورد بيشتر با روزنامه ها و سايت های به ادعای وی « متخلف » گزارش داده و به نقل از وی نوشته « ما با هر روزنامه و سايتی که تخلف انجام دهد برخورد می کنيم. »

اين روزنامه نوشته محمد حسينی ضمن دفاع از توقيف روزنامه « بهار » گفته « به روزنامه بهار قبلا در مورد تخلفاتش تذکر داده شده بود و در آخرين جلسه هيات نظارت با توجه به اين اشکالات و تخلفات اين روزنامه توقيف شد. »

به نوشته روزنامه مردمسالاری ، وزير ارشاد اسلامی روز چهارشنبه در پاسخ به اين پرسش خبرنگاران که « وقتی روزنامه ها تعطيل و خبرنگاران اين روزنامه ها نيز بی کار می شوند، برای آنان مشکلات عديده ای ايجاد می شود » گفت « اين حربه نخ نما شده ای است و بعضا می ببينيم که افراد از وظايف خود تخطی می کنند و بعد از اينکه با آنها برخورد می شود، بهانه می آورند و بحث بی کار شدن خبرنگاران را مطرح می کنند، ولی اين مانع انجام وظيفه نيست. »

۸۹ هزار شکايت از دستگاه ای دولتی در سال ۸۸

روزنامه جام جم از رشد ۳۰ درصدی شکايات از دستگاه های دولتی در يک سال اخير خبر داده است.
به نوشته اين روزنامه روز چهارشنبه رئيس ديوان عدالت اداری با اشاره به وجود ۸۹ هزار فقره پرونده شکايت از دستگاه‌های دولتی در سال ۸۸ گفته که « اين آمار نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزايش يافته است.»

محمد جعفر منتظری رييس ديوان عدالت اداره با تاکيد بر اينکه مايل است مقام های دولتی از جزئيات رشد شکايت مردم از دستگاه های دولتی مطلع شوند ، گفته آمار شکايت از دستگاه های دولتی در سال ۸۷ نزديک به ۷۰ هزار فقره بود اما در سال ۸۸ تعداد شکايات ثبت شده از دستگاه های دولتی با افزايش ۱۹ هزار موردی به ۸۹ هزار شکايت رسيده است.

به گفته رييس ديوان عالی اداره وزارت آموزش و پرورش با شکاياتی در ۵۰ موضوع مختلف بيشترين موضوع شکايت را به خود اختصاص داده اند و وزارت بهداشت ، تامين اجتماعی ، وزارت جهاد ، نيروی انتظامی در رتبه های بعدی بيشترين موضوع شکايات را به خود اختصاص داده اند.
XS
SM
MD
LG