لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۱۱

حمله انتحاری در بغداد دست‌کم ۲۸ کشته برجای گذاشت


حملات انتحاری در عراق همچنان ادامه دارد. عکس تزئینی است.
مسئولان عراقی اعلام کردند صبح يک‌شنبه در حمله‌ای انتحاری به يکی از مراکز پليس بغداد دست‌کم ۲۸ نفر کشته و ده‌ها نفر نيز مجروح شده‌اند.

در اين حمله گروهی از نيروهای در حال آموزش و ماموران پليس که به صف ايستاده بودند تا وارد آموزشگاه پليس شوند هدف قرار گرفتند.

به گفته مسئولان عراقی، اين بمب‌گذار انتحاری، سوار بر دوچرخه يا موتورسيکلت، به طرف صف افراد پليس رفته و ضامن انفجار را کشيده است.

اين مرکز پليس در روز اول دسامبر سال گذشته مورد حمله انتحاری قرار گفت و بر اثر آن ۱۶ کشته و ۴۶ نفر زخمی شدند.

يکی از مسئولان اين مرکز پليس که نخواست هويتش فاش شود به رويترز گفت: «يکی از بمب‌گذاران همراه با نيروهای در حال آموزش وارد ساختمان شد و خود را منفجر کرد.»

اين پاسگاه پليس در نزديکی وزارتخانه‌های نفت و کشور عراق قرار دارد.

ژنرال عبدالکريم خلف از وزارت کشور عراق به سی‌ان‌ان گفت : «اين کشور ۵۰۰ هزار پليس در خدمت دارد ولی احتياج به ۶۰ هزار پليس بيشتر برای برقراری امنيت در کشور دارد.»

عراق سعی می‌کند پيش از خروج نيروهای آمريکايی از خاک اين کشور نيروهای امنيتی خود را تقويت کرده و کنترل کشور را به دست بگيرد.

بر اساس توافق‌نامه عراق و آمريکا که در نوامبر سال ۲۰۰۸ ميان دو طرف بسته شد، واشينگتن توافق کرده که تا پايان سال ۲۰۱۱ تمامی سربازانش را از عراق خارج کرده و تا پايان ماه ژوئن، چهار ماه ديگر، نيروهای نظامی آمريکايی در مناطق شهری و مسکونی عراق حضور نداشته باشند.

خشونت در عراق و جنگ فرقه‌ای در اين کشور در ماه‌های گذشته کاهش يافته، ولی وضعيت در بسياری از مناطق در اين کشور همچنان بحرانی و خطرناک است.

به گزارش رويترز، روز پنج‌شنبه نيز انفجار بمب در بازاری در بابل در جنوب عراق موجب کشته شدن دست کم ۱۲ نفر شد.
XS
SM
MD
LG