لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۱:۳۵

«نتانیاهو معتقد به تضعیف ایران برای رسیدن به صلح در خاورمیانه است»


بنيامين نتانياهو رهبر حزب ليکود

يکی از مشاوران ارشد بنيامين نتانياهو رهبر حزب ليکود به خبرگزاری فرانسه گفته است که آقای نتانیاهو معتقد است که « از راه ضعيف کردن جمهوری اسلامی ايران است که می توان به پايان نزاع خاورميانه و رسيدن به صلح اميد داشت.»

آقای نتانیاهو از سوی شيمون پرز، رئيس جمهوری اسرائیل، مامور تشکيل دولت جديد اسرائيل شده است.

این مشاور ارشد بنيامين نتانياهو که نخواست هویتش فاش شود به خبرگزاری فرانسه گفت که دولت جديد اسرائيل برای تضعيف حماس تلاش خواهد کرد و اگر ايران ابتدا تضعيف شود، اين امر به تضعيف حماس خواهد انجاميد.

مشاور ارشد نتانیاهو افزود : « نفوذ ايران در منطقه و سياست های ضد اسرائيلی سران تهران، به رشد هرچه بيشترگروه های فلسطينی و لبنانی کمک کرده و اين امر برای اسرائيل و تلاش های صلح خاورميانه مشکل ايجاد کرده است.»


اين مشاور نتانياهو می گويد: «ماداميکه قدرت منطقه ای ايران درحال رشد است، نمی توان به آسانی در لبنان ایجاد ثبات کرد يا موفقيت در مذاکرات صلح با فلسطيني ها را انتظار داشت.»

اسرائيل همواره ايران را به دادن جنگ افزار به حماس در غزه و حزب الله در لبنان متهم کرده است. تهران این امر را همواره تکذیب کرده است.

نتانياهو در طول مبارزات انتخاباتی خود، از«لزوم ريشه کن کردن حماسستان ايرانی» در غزه سخن می گفت.

نتانياهو همچنين اخيرا گفت، حماس وحزب الله به نيابت از سوی ايران با اسرائيل وارد جنگ شدند. نتانياهو گفته است که مقابله با برنامه های هسته ايران نيزدر اولويت دولت او قراردارد.

بنيامين نتانياهو درحالی که هنوز دولت خود را به کنست معرفی نکرده، سه شنبه در نشست ويژه ای در وزارت دفاع اسرائيل، آخرين نظرات بلندپايگان وزارت دفاع و فرماندهان ستاد ارتش اسرائيل را درباره ايران ازآنها دريافت کرد. عمده ترين موضوع اين نشست در تل آويو، بررسی «تهديدهای استراتژيک» ناشی از ايران اعلام شد.

XS
SM
MD
LG