لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ تهران ۲۰:۲۸

پاواروتی و ۱۸ ميليون يورو بدهی


لوچانو پاواروتی خواننده معروف اپرا، که در اواسط شهريور ماه گذشته در گذشت، ۱۸ ميليون يورو قرض از خود بر جای گذاشته است.

لوچیانو پاواروتی خواننده معروف اپرا، که در اواسط شهريور ماه گذشته در گذشت، ۱۸ ميليون يورو قرض از خود بر جای گذاشته است.


روزنامه فرانسوی زبان فيگارو، چاپ پاريس، می نويسد که طبق گزارش هايی که در روزنامه های ايتاليا به چاپ رسيده است، خواننده معروف اپرا ۱۸ ميليون يورو قرض داشته است.


به نوشته فيگارو، هفت ميليون يورو از قرض های پاواروتی مربوط به خريد چند تابلوی نقاشی است. اين روزنامه در مورد اين آثار نقاشی توضيح بيشتری نداد.


به نوشته اين روزنامه، برخی در ايتاليا می گويند که آنچه از وصيت نامه لوچيانو پاوروتی بر جای مانده است، قرض بوده تا چيز ديگر.


اين روزنامه می افزايد: «در واقعیت دارايی های اين ستاره اپرا بيش از قرض های بر جای مانده است.»


سه آپارتمان واقع در آمريکا و مجموعه ای از تابلوهای پاواروتی به نيکلتا مونتووانی همسر دوم وی به ارث رسيده است.


به نوشته فيگارو، هفت ميليون يورو از قرض های پاواروتی مربوط به خريد چند تابلوی نقاشی است.

سه دختر پاواروتی نيز صاحب ويلايی در «پسارو» و يک آپارتمان در مونت کارلو شدند.


از گروه آواز کليسا تا شهرت جهانی


لوچیانو پاواروتی، در اواسط شهريور ماه بر اثر ابتلا به بيماری سرطان در سن هفتاد و يک سالگی، در زادگاهش شهر مودنا در ايتاليا، درگذشت.


اين خواننده سرشناس اپرا که سال گذشته، بيماری اش سرطان لوزالمعده تشخيص داده شد، ساعات پايانی عمرش را در ميان افراد خانواده و در شهر زادگاهش مودِنا گذراند.


پاواروتی، خود در سال ۲۰۰۴ در يک کنفرانس خبری گفت:«من مردم را شاد می کنم. می دانم که خدا برای من کار خاصی کرده است. خدا تارهای صوتی ام را بوسيده و من اين را می دانم.»


عشق پاواروتی به موسيقی از دوران کودکی اش آغاز شد. زمانی که در شهر زادگاهش مودنا بزرگ در حال رشد بود و پدرش که نانوا بود، مجموعه ای از صفحات موسيقی حاوی آثار پرطرفدارترين خوانندگان اپرای آن روز را در اختيارش گذاشت.


زمانی که لوچيانو پاواروتی نه ساله بود که خانواده اش او را در گروه کُر کليسای شهر ثبت نام کردند.
دوران زندگی حرفه ای پاواروتی، چهار دهه را در بر می گيرد. اجرای نخستين اثر پاواروتی در سالن اپرای مشهور La Scala در شهر ميلان رم و پس از آن در در سالن Covent Garden لندن در سال ۱۹۶۵ بود.


گرچه پاواروتی در سال های بعد با اجرای استادانه معروف ترين اپراهای جهان در نقاط مختلف به فعاليت حرفه ای اش ادامه داد، اما زمان کسب شهرتش در سال ۱۹۹۰ بود. هنگامی که تفسير تازه ای از آريای Nessun Dorma در اپرای «توراندخت» پوچينی را به اجرا گذاشت.


در متن اپرای پوچينی Nessun Dorma به «هيچکس خواب نيست» معنا شده است. از همين رو همزمان با برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال ايتاليا در سال ۱۹۹۰، اين بخش از اجرای پاواروتی، به آهنگ اصلی گزارش های شبکه «بی بی سی» از مسابقات فوتبال جام جهانی در آن سال بدل شد.


همين بخش از اپرای پوچينی، با اجرای پاواروتی، در ميان عامه مردم سراسر جهان محبوب شد و تقريبا به اثری بدل شد که در بسياری نقاط پاواروتی را با آن می شناختند.XS
SM
MD
LG