لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۸:۴۶

حمله انتحاری در کابل ۳۱ کشته بر جای گذاشت


مقامات افغانستان اعلام کردند که اکثر کشته شدگان کارمندان وزارت دفاع بوده اند، ولی چند غیرنظامی نیز در اثر این انفجار کشته شده اند.

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که روز شنبه ۲۹ سپتامبر حمله انتحاری به یک اتوبوس حامل سربازان این کشور در کابل، سی و یک نفر کشته برجای گذاشته است.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، حمله انتحاری توسط شخصی صورت گرفته که یونیفورم ارتش افغانستان را بر تن داشته است.


مقامات افغانستان اعلام کردند که اکثر کشته شدگان کارمندان وزارت دفاع بوده اند، ولی چند غیرنظامی نیز در اثر این انفجار کشته شده اند.


وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که بیست و هفت نفر از سربازان این کشور بر اثر این حمله کشته و بیست و یک نفر دیگر زخمی شده اند. شدت انفجار به حدی بود که سقف اتوبوس از جای خود کنده شده است.


سید محمد امین فاطمی، وزیر بهداشت افغانستان گفت که هفده نفر از زخمی شدگان این حمله انتحاری در وضعیت حادی به سر می برند.


وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که بیست و هفت نفر از سربازان این کشور بر اثر این حمله کشته و بیست و یک نفر دیگر زخمی شده اند.

اتوبوس در یک محل مسکونی در شمال غربی کابل مورد حمله قرار گرفته و شورشیان طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته اند.


ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اعلام کرد که این حمله بخشی از عملیات طالبان در ماه رمضان است.


در سال جاری تاکنون بیش از یک صد عملیات انتحاری در افغانستان صورت گرفته است. حامد کرزای، رییس جمهوری افغانستان، پس از این حمله انتحاری خواستار مبارزه موثرتر جهان علیه تروریسم شد.


خاویر سولانا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز از حمله انتحاری اخیر اظهار تاسف کرد و گفت: «بازسازی افغانستان باید ادامه یابد.»


آقای سولانا از تلاش اتحادیه اروپا برای تعلیم پلیس افغانستان قدردانی کرد. فرانس جوزف یونگ، وزیر دفاع آلمان نیز گفت که تعداد متخصصین اروپایی که به پلیس افغانستان آموزش می دهند از ۷۵ نفر به ۱۶۵ نفر در ماه مارس آینده افزایش خواهد یافت.


XS
SM
MD
LG