لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۴۴

انفجار در هرات ۱۳ کشته و زخمی بر جای گذاشت


پلیس افغانستان در محل انفجار در هرات
مقامات امنيتی افغانستان می گويند روز پنجشنبه بر اثر انفجار يک مين قابل کنترل از راه دور در هرات دستکم سه نفر کشته و ۱۰ نفر ديگر زخمی شدند. دو نفر از کشته شدگان پليس زن بودند.
به گزارش بخش افغانستان راديو اروپای آزاد/ راديو آزادی، اين انفجار حوالی ساعت هفت صبح پنجشنبه در منطقه پل کاربار در هرات اتفاق افتاده است.
محمد رفيق شيرزی، سخنگوی بيمارستان منطقه هرات در این خصوص به راديو اروپای آزاد/راديو آزادی گفته است: «در اين حادثه دو زن پليس و يک مرد کشته و ده تن ديگر زخمی شدند.»

به گفته این منبع، وضعيت سلامت سه تن از مجروحين حادثه وخيم اعلام شده است.

مقام های رسمی نیز اعلام کرده‌اند که ۱۰ تن از شهروندان غيرنظامی و نظامی در اين انفجار زخمی شده‌اند.
گزارش‌ها حاکی است که اين افراد هنگامی که در حال رفتن به سوی محل کار خود واقع در فرودگاهی در غرب افغانستان بودند مورد حمله واقع شده‌اند.

يکی از افرادی که در اثر این حادثه به شدت زخمی شده است، در مورد اين انفجار به راديو اروپای آزاد/ راديو آزادی گفته است: « نام من سکينه است، می خواستم صبح به ميدان هوايی بروم، زمانيکه از پل پشتو رد شدم صدای انفجار را شنیدم و ديگر چیزی نفهميدم.»
در عین حال گل آقا، يکی از شاهدان عينی خواستار مجازات شدید عاملین شده و به رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی گفته است: «ما از دولت می خواهيم افرادی را که به اتهام انفجار و يا انتحار دستگير می شوند اعدام کند. این‌ها نبايد به زندان بروند.»

تا این لحظه مسئولیت این انفجار را شخص يا گروهی بر عهده نگرفته است.
سه روز پیش از این نيز بر اثر انفجار يک مين در ولايت هرات، یک نفر کشته شد و ۱۶ تن نیز مجروح شدند.
به گزارش سازمان ملل، وقايع خشونت بار در افغانستان در هشت ماه نخست سال جاری ميلادی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴۰ درصد افزايش داشته است.
این رقم در حالی اعلام شده که ناتو اين آمار را رد کرده و آن را متناقض با اطلاعات موجود خود ارزيابی کرده است.
XS
SM
MD
LG