لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۴۳

طالبان دست کم ۳۰ غیر نظامی را کشتند


دولت افغانستان طالبان را متهم به کشته شدن ۳۰ غیرنظامی کرده است.(عکس: EPA)

مقامات افغانستان روزیکشنبه اعلام کردند: شبه نظاميان طالبان دست کم ۳۰ نفر از مسافران يک اتوبوس را که در جنوب افغانستان به گروگان گرفته بودند، کشته اند.


ژنرال محمد ظاهر عظيمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، گفت: مسافران اين اتوبوس روز پنجشنبه در منطقه « ميوند» در جنوب ولایت قندهار به گروگان گرفته شدند و ۳۱ نفر آنها توسط نيروهای طالبان به قتل رسیدند.


به گزارش «خبرگزاری آلمان»، مطيع الله قاطع، رييس پليس قندهار، در اين مورد گفت: «۵۰ مسافر توسط طالبان ربوده شدند. ۱۰ نفر از آنها آزاد شدند که به منطقه باند تيمور منتقل شدند.»


به گفته وی، بقيه ۴۰ گروگان نیز کشته شده اند.


رييس پليس قندهار افزود: ماموران امنيتی تاکنون شش جسد را که سرشان بريده شده است، کشف کرده اند.


به گزارش « خبرگزاری فرانسه» به نقل از وی، افراد کشته شده بین بیست و بیست و پنج سال سن داشتند که برای کار کردن به ایران می رفتند.


در همين حال، محمد يوسف احمدی، سخنگوی طالبان اعلام کرد که جنگجويان اين گروه ۲۷ سرباز افغان را پس از متوقف کردن سه اتوبوس و به گروگان گرفتن آنها، کشته اند.وی همچنين گفت: تمامی کشته شدگان سرباز ارتش افغانستان بودند که قصد داشتند برای حمايت از عملیات دولت در ولایت هلمند بدانجا بروند.


ژنرال محمد ظاهر عظيمی در واکنش به اين ادعای طالبان گفت: «تمامی مسافران غير نظامی بودند، چرا که سربازان ارتش افغانستان اجازه ندارند از اين راه عبور کنند.»


وی افزود: سربازان ارتش با هواپيما و يا با خودروهای نظامی منتقل می شوند، و نه از طريق خودروهای شخصی و مسافربری.


مقامات افغان در هفته گذشته از زد و خوردهای شديد نیروهای این کشور با طالبان در منطقه هلمند گزارش داده بودند.  • «افراد کشته شده بین بیست و بیست و پنج سال سن داشتند که برای کار کردن به ایران می رفتند.»
رییس پلیس قندهار

آنها گفته بودند که بيش از ۶۰ شبه نظامی طالبان در جريان شبيخونی به شهری در جنوب افغانستان، کشته شدند.داوود احمدی، سخنگوی فرماندار هلمند، گفت: طالبان با استفاده از راکت و سلاح های سنگين به نيروهای افغانستان در حوالی شهر لشکرگاه، مرکز هلمند، حمله کردند.


بر اساس گزارش ها، در جريان چند زد وخورد ديگر در همين منطقه، ۴۰ نيروی ديگر طالبان کشته شده بودند.


ولایت هلمند، بزرگ ترين منطقه توليد مواد مخدر در جهان است و به تنهايی، بيش از نيمی از ترياک افغانستان در اين ولایت به عمل می آيد.


XS
SM
MD
LG