لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ تهران ۲۱:۱۸

ارزش «اپل» بيشتر از کشور يونان است


لوگوی اپل
سايت «سی ان ان » گزارش می دهد که در روزهای اخير ارزش مالی شرکت «اپل» در مقطع کوتاهی تمام رکوردهای قبلی را شکست و در بازار سهام از مرز ۴۰۰ ميليارد دلار عبور کرد. شرکت « اپل » از حدود دو سال پيش با ارزش ترين شرکت توليد فن آوری های جديد در سطح جهان بوده است.
در طول روز پنجشنبه گذشته، ارزش مالی شرکت « اپل » از ۴۰۰ ميليارد دلار عبور کرده و بهای سهام آن به گران ترين قيمت در تاريخ اين شرکت يعنی حدود ۴۳۰ دلار رسيد. ولی پس از مدتی بهای سهام اين شرکت کاهش يافت و در نتيجه ارزش مالی «اپل» در حدود ۴۰۰ ميليارد دلار تثبيت شد.
با اين همه هنوز هم ارزش مالی شرکت «اپل» در موقيت منحصر به فردی قرار دارد. تنها شرکت اقتصادی که در حال حاضر ارزش مالی آن بيشتر از «اپل» است شرکت نفتی آمريکايی « اگزون موبيل» به ارزش ۵۰۰ ميليارد دلار است. پس از «اپل» شرکت «پترو چين» به ارزش ۲۷۰ ميليارد دلار و شرکت « مايکروسافت» به ارزش ۲۳۵ ميليارد دلار قرار دارند.
به نوشته شبکه خبری «سی ان ان» ارزش مالی شرکت «اپل» بيشتر از توليد ناخالص ملی کشورهايی نظير يونان، اطريش ، آرژانتين و يا آفريقای جنوبی است.
شرکت « اپل » هنوز هم يکی از شرکت های فن آوری جديدی است که به سرعت در حال رشد و گسترش اند. اين شرکت هفته آينده ميزان سودآوری خود طی سه ماه گذشته را اعلام خواهد کرد. کارشناسان پيش بينی می کنند که شرکت « اپل » در اين گزارش اعلام کند که ميزان فروش آن در مقايسه با دوره مشابه در سال گذشته حدود ۴۵ درصد افزايش يافته است.
در بسياری از نظرسنجی ها شرکت «اپل » از نظر امنيت سرمايه گذاری و خريد سهام در صدر قرار دارد. يکی از عوامل بسيار موثر در افزايش چشمگير ارزش مالی شرکت « اپل » نوآوری های اين شرکت در عرصه توليد تلفن های موبايل هوشمند است.

علاوه بر اين، عرضه « آی پد» که نسل جديدی از کامپيوترهای سيار را در اختيار علاقمندان قرار داده و برنامه ريزی های اين شرکت برای استفاده از سيستم های مجازی ذخيره سازی اطلاعات موسوم به « آی کلود» ( iCloud ) در اين زمينه نقش مهمی ايفا کرده است.
شبکه خبری سی ان ان در پايان گزارش خود می نويسد که رشد مالی « اپل » برای شرکتی که فقط ۳۵ سال از عمر آن می گذرد واقعا خارق العاده است. ارزش مالی اين شرکت ۱۰ سال پيش فقط ۱۰ ميليارد دلار بود.
XS
SM
MD
LG