لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۴۷

«با تهديد افراد را مجبور کردند وثيقه را پس بگيرند»


سعید عابدینی در کنار همسرش، نغمه عابدینی و دو فرزندش
روز جمعه کاخ سفيد واشينگتن و وزارت امور خارجه آمريکا در بيانيه هایی ايران را بدليل زندانی کردن کشيش سعيد عابدينی ، آمريکایی ايرانی تبار، محکوم کرده و خواستار آزادی فوری او شدند.

ويکتوريا نولند ، سخنگوی وزارت امور خارجه و جی کارنی، سخنگوی کاخ سفيد در ديدارهای جداگانه ای که با خبرنگاران داشتند از نگرانی عميق دولت آمريکا و تلاشها برای آزادی سعيد عابدينی خبر دادند.

سخنگوی کاخ سفيد ضمن ستودن لحن محکم بيانيه ها گفت : ما از همه امکاناتمان ، چه داخلی و چه بين المللی بهره خواهيم گرفت تا کشيش عابدينی نزد همسر و فرزندانش بازگردد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00
لینک مستقیم


نغمه عابدينی، همسر کشيش عابدينی با رادیو فردا به گفتگو نشسته و در مورد واکنش مقامات آمریکایی می گوید:

از اخباری که ديروز پخش شد در مورد حمايت دولت آمريکا و کاخ سفيد و وزارت امورخارجه آمريکا برای آزاد کردن همسرم، سعيد عابدينی، خيلی خوشحال هستم. آنها با من درتماس هستند و تمام تلاش خود را می‌کنند برای آزادی سعيد.

سعيد عابدينی به خاطر عقايد مذهبی و فعاليت حقوق بشری خود زندانی است. آمريکا اعلام کرده که دولت ايران بايد هر چه سريعتر همسرم را آزاد کند و اين حرکت بزرگ و مثبتی است برای آزادی سعيد و اين مسئله خانواده را خيلی خوشحال کرده است.

خانم عابدينی! سخنگوی کاخ سفيد در واشنگتن ضمن محکوم کردن زندانی شدن کشيش سعيد عابدينی گفته است از روز دوشنبه به بعد که او در جلسه دادگاه حاضر شده ديگر خبری از سعيد عابدينی ندارند. شما دراين باره اطلاعی داريد؟

بله، چهارشنبه هر هفته سعيد به خانه تلفن می‌زند و گاهی اوقات من می‌توانم از آمريکا با او صحبت کنم. متاسفانه اين چهارشنبه يعنی دو روز بعد از تاريخ دادگاه او تلفن نزد و ما بسيار نگران شديم. پنجشنبه يک هفته در ميان او با خانواده اش در زندان اوين حق ملاقات دارد و وقتی خانواده روز پنجشنبه برای ملاقات رفتند گاردهای زندان گفتند سعيد آنجا نيست و خانواده نتوانستند او را ملاقات کنند.

دوشنبه از روزنامه‌های داخلی اين مسئله اعلام شد که سعيد با وثيقه دارد آزاد می‌شود و برمی‌گردد پيش خانواده اش در آمريکا اما متاسفانه اين اتفاق رخ نداد و کسانی که وثيقه را برده بودند تهديد کردند که می‌ريزيم خانه و شما را هم دستگير می‌کنيم يا کارتان را از دست می‌دهيد
نغمه عابدینی


از روز دوشنبه ما با سعيد هيچ تماسی نداشتيم. البته شنبه صبح متوجه شديم بعد از مراجعه خانواده به دفتر زندان اوين که سعيد به اندرزگاه ۳ سالن ۱ انتقال يافته و ملاقات اين بخش از زندان روزهای دوشنبه است و خانواده سعيد سعی دارند روز دوشنبه او را ملاقات کنند و مطمئن شوند که او در اندرزگاه ۳ است.

خانم عابدينی! روز دوشنبه دادگاه کشيش سعيد عابدينی برگزار شد و وکيل او اعلام کرد که قرار است موکلش با توديع وثيقه آزاد شود و اين وثيقه توديع شده است. پس چرا آقای عابدينی آزاد نشده است؟

بله دوشنبه از روزنامه‌های داخلی اين مسئله اعلام شد که سعيد با وثيقه دارد آزاد می‌شود و برمی‌گردد پيش خانواده اش در آمريکا اما متاسفانه اين اتفاق رخ نداد و کسانی که وثيقه را برده بودند تهديد کردند که می‌ريزيم خانه و شما را هم دستگير می‌کنيم يا کارتان را از دست می‌دهيد و به شدت افراد را تهديد کرده و آنها را مجبور کردند وثيقه خود را پس بگيرند. اين حرف که اگر وثيقه گذاشته شود سعيد زود آزاد می‌شود در واقع حقيقت نداشت چون وثيقه آماده بود و آنها با تهديد افراد را مجبور کردند وثيقه را پس بگيرند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG