لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۴۸

امید تازه برای درمان طاسی


پژوهشگران ژاپنی که مدعی اند توانسته اند رشد موی موش های طاس را به اين جانوران بازگردانند
آزمايش موفقيت‌ آميز روی موش های طاس اميدهايی را برای درمان طاسی در ميان دانشمندان به وجود آورده است.

در پی کاميابی گروهی از پژوهشگران ژاپنی که مدعی اند توانسته اند رشد موی موش های طاس را به اين جانوران بازگردانند، اکنون دانشمندان اميدوارند بتوانند اين عارضه را در مورد انسان نيز درمان کنند.
به نوشته سايت بريتانيايی اينديپندنت،يک گروه از پژوهشگران ژاپنی در موسسه پژوهشی علوم لابراتوار تسوجی در دانشگاه توکيو پس از مدت ها پژوهش و آزمايش سرانجام موفق شدند با تزريق کيسه‌ها و يا غده‌هايی که از سلول های بنيادی به دست آورده بودند، در زير پوست گونه‌های موش طاس، موی اين جانوران را به آنها باز گردانند.

اين موش‌ها اکنون در يک روند متعارف مو در آورده اند و سيکل رشد مو به صورت طبيعی در آنها ادامه دارد.
برای به کار گرفتن سلول های بنيادی لازم است اين سلول ها را به صورت بافت يا اندام رشد دهند و سپس آنها را به بدن منتقل کنند و پيوند زنند.

برای اين کار تا پيش از اين پژوهش ضرورت داشت که ياخته‌های بنيادی را از جنين يا در مرحله آغازين رشد جانور يا انسان به دست آورند.

با اينهمه پروفسور تاکاشی تسوجی که اين گروه پژوهشگران را هدايت می‌کرد متوجه شد که اين غده‌ها را می‌توان از سلول های بنيادی بالغ نيز به دست آورد.
اين پژوهش اکنون اميدهايی را برای درمان عارضه طاسی با استفاده از پيوند سلول های خود فرد در ميان پژوهشگران ايجاد کرده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG